WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.10.2020Bielsko-Biała: koronawirus paraliżuje teatr i niektóre instytucje

Wzrost liczby zakażeń przekłada się na konkretne sytuacje – paraliż pracy wielu firm i instytucji. W Bielsku-Białej koronawirus uderzył między innymi w Teatr Polski, miejską bibliotekę i muzeum, a także TS Podbeskidzie.

W związku z potwierdzeniem zakażenia u dwóch aktorów, 20 osób z obsługi Teatru Polskiego przebywa na kwarantannie, a wszystkie zaplanowane spektakle do 18 października włącznie - zostają odwołane.

Pozytywny wynik testu na koronawirusa dała również próbka od pracownika Muzeum Historycznego w Bielsku.  Na kwarantannę skierowano znaczną część personelu - placówka prawdopodobnie w najbliższych dniach ograniczy działalność. Książnicy Beskidzkiej to raczej nie grozi - jeden z pracowników, u którego wykryto koronawirusa, zatrudniony w jednej z terenowych filii biblkioteki miejskiej, od dłuższego czasu przebywał na zwolnieniu lekarskim. 

Koronawirus sparaliżował również TSP Podbeskidzie. Zakażony okazał się jeden z piłkarzy. Teraz sztab szkoleniowy oraz wszyscy zawodnicy przebywają w izolacji i trenują indywidualnie.

 

 

Foto: Paweł Sowa/UMBB; Paweł Fejkisz/Teatr Polski w BB