WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.11.2020Bibliotekarze nie odpuszczają. "Książki na wynos" na Śląsku Cieszyńskim

Akcja „Książka na wynos” zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników publicznych wypożyczalni. Na Śląsku Cieszyńskim zaczęło się od Biblioteki Miejskiej w stolicy regionu, która jako pierwsza zaczęła wypożyczać książki w drzwiach.

Jak podkreśla dyrektor Izabela Kula, to pomysł samych bibliotekarek, które i tak codziennie przychodzą do pracy i chcą pomagać czytelnikom. Wszystko zgodnie z prawem:

Plik dźwiękowy: bibl1.mp3

Wystarczy zalogować się i zarezerwować książki w katalogu internetowym, albo po prostu zadzwonić do wypożyczalni. Wypożyczający przychodzi na umówioną wcześniej dokładną godzinę.

Plik dźwiękowy: bibl2.mp3

W ten sposób można również zwracać książki, które przechodzą potem trzydniową kwarantannę. Książki na wynos oferuje  nie tylko siedziba główna przy Głębokiej, ale wszystkie filie terenowe cieszyńskiej biblioteki.

Bibliotekarze nie odpuszczają również w Brennej i Górkach Wielkich, gdzie książki, zamówione na telefon, można odbierać w drzwiach bibliotek.

Czytelnicy sami mogą sprawdzić, która biblioteka wydaje książki na wynos na stronach internetowych publicznych wypożyczalni.

 

Foto: Biblioteka Miejska w Cieszynie/Fb