WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.10.2020Beskidzkiemu Centrum Onkologii grozi paraliż. "Gdy przywożą zakażonych pacjentów, nawet o tym nie wiemy"Sytuacja jest dramatyczna – mówią w Bielskim Centrum Onkologii. 98 osób spośród personelu jest zakażonych koronawirusem.


Minister zdrowia od początku zapowiadał odseparowanie onkologii od leczenia covid. Tymczasem do szpitala w Białej trafiają chorzy, którym nikt po drodze nie zrobił testów. Przez  BCO przetoczyła się fala zakażeń SARS-CoV-2, tak wśród personelu, jak i hospitalizowanych, którzy w żadnym wypadku z koronawirusem nie powinni mieć kontaktu.

„Problem polega na tym, że koordynator wojewódzki pogotowia przysyła nam pacjentów, którzy nie mają oznaczeń COVID-u”– mówi dyrektor BCO w Bielsku, Lech WĘDRYCHOWICZ:

Plik dźwiękowy: tk_1dramat%20bco%20SET.mp3

Zdaniem szefa bielskiej onkologii, potrzeba radykalnych decyzji na szczeblu ponadgminnym. Należałoby przyjąć zasadę, że do takiej placówki przywożeni są wyłącznie pacjenci z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa oraz ze wskazaniem na konkretny oddział. Odpowiedzialne za kierowanie karetek są służby Wojewody Śląskiego.

 

Foto: Paweł Sowa/UMBB