WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

31.07.2020Będzie nowe boisko treningowe przy zabrzańskiej Arenie

W czwartek podpisana została umowa na wykonanie pełnowymiarowego boiska treningowego o podgrzewanej murawie. 
 
Inwestycja kosztować będzie 4,5 miliona złotych. Połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie, które Zabrze pozyskało z Ministerstwa Sportu.
- Pomimo trwającej pandemii realizujemy w Zabrzu wiele inwestycji z różnych dziedzin. Budujemy i remontujemy drogi, żłobki, szkoły, zabytki, obiekty sportowe. Na te cele pozyskujemy fundusze zewnętrzne. Przykładem jest pełnowymiarowe boisko treningowe z podgrzewaną murawą i oświetleniem przy Arenie Zabrze, na które pozyskaliśmy 50 procent dofinansowania z Ministerstwa Sportu – stwierdziła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Dzięki tej inwestycji możliwe będzie wzmocnienie planu treningowego pierwszego zespołu Górnika Zabrze – dodała prezydent.
 
Spółka Stadion w Zabrzu ogłosiła przetarg nieograniczony na budowę boiska treningowego 9 czerwca. Złożono trzy oferty. Przetarg wygrała firma Interhall Sp. z o.o. Prace budowlane powinny się zakończyć do końca tego roku.
 
Zakres robót obejmie między innymi:
  • budowę boiska o podgrzewanej murawie trawiastej o wymiarach 105 x 68 m na osi północ-południe wraz z oświetleniem
  • wykonanie instalacji ogrzewania boiska oraz dostosowanie istniejącej infrastruktury węzła cieplnego stadionu do jego zasilania
  • przygotowanie infrastruktury pomiędzy węzłem, a boiskiem do ogrzewania murawy
  • instalację drenażu terenu oraz instalację podlewania wraz ze zbiornikiem retencyjnym zasilanym przez wody pozyskane z drenażu.
- To dla nas historyczna chwila – komentował Dariusz Czernik, prezes Górnika Zabrze. – To będzie boisko treningowe o wysokim standardzie i wymiarze bardzo zbliżonym do głównej murawy stadionu. Jest to inwestycja, która ugruntuje europejski poziom naszego zabrzańskiego klubu.
 
Źródło: UM Zabrze