WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

19.06.202075-letni Mistrz z Gliwic!

Mija 75 lat od powstania Piasta Gliwice. 18 czerwca 1945 roku grupa mieszkańców miasta, głównie pochodzących ze Lwowa, założyła Klub Sportowy Piast Gliwice.
 
Obecnie to klub zasłużony dla polskiego sportu. W dorobku Piasta Gliwice są medale Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy oraz tytuły Mistrza Polski w różnych dziedzinach sportowych. – Przez lata klub rozwijał się, odnosił sukcesy, ale też musiał mierzyć się z porażkami. Zawodnicy w niebiesko-czerwonych barwach przez lata rywalizowali m.in. w rozgrywkach piłkarskich, zawodach szermierczych, tenisowych, brydżowych, lekkoatletycznych i futsalowych, a ostatnio także e-sportowych. Przez 75 lat tysiące zawodników uprawiających różne dyscypliny przynosiły chwałę naszemu Klubowi, miastu, regionowi i Polsce – piszą w liście otwartym zarządy GKS Piast Gliwice i Gliwickiego Klubu Sportowego Piast SA.
 
Stowarzyszenie GKS Piast Gliwice oraz Gliwicki Klub Sportowy Piast SA z okazji 75-lecia istnienia klubu przygotowały bogaty program wydarzeń. Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną, huczne obchody jubileuszowe z udziałem sportowców i kibiców odbędą się w 2021 r. Obecnie mają one charakter głównie medialny i wirtualny. Jednak Piast Gliwice, nie zapominając o fanach,  przygotował ciekawe jubileuszowe upominki, m.in. specjalne wydawnictwo filatelistyczne złożone ze znaczka, pocztówki i okolicznościowego stempla.
 
Piast Gliwice zachęca do świętowania, śledzenia mediów społecznościowych klubu, udziału w jubileuszowych konkursach i kibicowania – najbliższy mecz Piasta, już z udziałem kibiców na trybunach (!!!) odbędzie się w sobotę 20 czerwca o godz. 17.30. Na stadionie przy ul. Okrzei Piast podejmie Lecha Poznań. Do zobaczenia na stadionie!
 
Mecz odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego - klub został zmuszony do zamknięcia części powierzchni na stadionie i  wyznaczenia ograniczonych stref dostępu.  Widzowie będą mogli zająć do 25 proc. miejsc z sektorów udostępnionych dla publiczności, zgodnie z zasadą – co czwarte miejsce w rzędach naprzemiennie, bez wyjątków dla członków rodziny czy osób wspólnie zamieszkujących.  Obowiązuje również bezwzględny nakaz dezynfekcji rąk przy wejściu na stadion, zajmowania wyznaczonego miejsca oraz zakrywania ust i nosa (podczas poruszania się po obiekcie, aż do momentu zajęcia wyznaczonego miejsca), a także stosowania się do komunikatów spikera oraz poleceń służb informacyjnych i porządkowych.
 
W pierwszej kolejności prawo wstępu na mecz uzyskają dotychczasowi karnetowicze. Klub zrobił ukłon w kierunku swoich stałych widzów - bilety dla nich kosztują 0 zł, są dostępne on-line do godz. 23.59 w piątek, 19 czerwca. Pozostała pula trafi do sprzedaży w sobotę, 20 czerwca od godz. 00.15. Więcej informacji na stronie Piast-gliwice.eu.
 
75 lat to pełna przemian historia klubu. Od ligowych rozgrywek w ramach Podokręgu Śląska Opolskiego, do ekstraklasy.  Do największych sukcesów Piasta Gliwice należy zdobycie tytułu Mistrza Polski w 2019 r. Dzięki temu wydarzeniu klub może nad swoim herbem umieścić białą gwiazdkę, która symbolizuje zdobycie od jednego do czterech tytułów mistrzowskich. Gwiazdka znajduje się jedynie na przedniej części koszulki meczowej nad herbem klubu.
 
 
źródło: www.gliwice.eu