WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.07.202030. letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się on-line!

Po raz pierwszy w historii letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej, organizowana przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego, odbędzie się w formie online. Nauczyciele akademiccy poprowadzą zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych komunikatorów i platform internetowych.
 
3 sierpnia 2020 roku około 100 osób z całego świata, m.in. z Armenii, Brazylii, Chin, Gwatemali, Indonezji, Niemiec, Nigerii, Palestyny, Ukrainy, napisze test kwalifikacyjny, dzięki któremu uczestnicy zostaną przydzieleni do odpowiednich grup i przez trzy tygodnie będą zgłębiać tajniki polskiej mowy oraz poznawać naszą kulturę.
 
Uczestnicy letniej szkoły online będą mieli okazję, by znacznie poprawić swoją znajomość polszczyzny. Codziennie czekają na nich 4 godziny intensywnej nauki języka polskiego, a ponadto wykłady i seminaria dotyczące polskiej literatury, kultury, sztuki, historii, polityki, jak również gry i zabawy językowe, spotkania filmowe, teatralne, poetyckie oraz warsztaty muzyczne i kulinarne. Udział zagranicznych gości z 5 kontynentów w aktywnościach na żywo to duże wyzwanie z powodu różnych stref czasowych, dlatego zajęcia będą odbywały się późnymi popołudniami i wczesnymi wieczorami.
 
W programie zaplanowane zostały także interaktywne podróże do Cieszyna, Warszawy, Krakowa oraz Muzeum Auschwitz-Birkenau. Będą to zarówno wcześniej nagrane i skomponowane minireportaże, jak i realizowane w czasie rzeczywistym wirtualne przejażdżki z lektorami i przewodnikami.
 
Tradycyjnie 15 sierpnia odbędzie się międzynarodowy konkurs ortograficzny „Sprawdzian z polskiego”, a następnie Spotkanie Kultur i Tradycji, podczas którego słuchacze zaprezentują swoje tradycje narodowe.
 
Źródło: Uniwersytet Śląski