WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

03.11.2020128 miejsc tylko dla chorych na COVID. Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej przenosi ciężar sił na walkę z koronawirusem

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej, pomimo trudnej sytuacji epidemicznej, normalnie pracują wszystkie poradnie. Wstrzymane zostały wszystkie przyjęcia planowe, za wyjątkiem zabiegów onkologicznych.  

- W stanach ostrych pacjenci przyjmowani są na oddziały: chirurgii urazowo-ortopedycznej, okulistyczny, neurologiczny, nefrologiczny, urologii i onkologii urologicznej, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz ginekologiczno – położniczy i patologii noworodka. – mówi Anna Szafrańska, rzecznik Szpitala Wojewódzkiego:

Plik dźwiękowy: tk_1szpWoj%20SET.mp3

Do 5 listopada zawieszone zostały przyjęcia w stanach ostrych na oddział neurochirurgiczny. Przerwa ma związek w wyjaśnieniem sytuacji epidemicznej, związanej z zakażeniem SARS-CoV-2.

W związku z rosnąca liczbą zakażonych koronawirusem oddziały : kardiologiczny, laryngologiczny, gastroenterologiczny i chorób wewnętrznych, chorób wewnętrznych i diabetologii oraz częściowo chirurgii urazowo- ortopedycznej, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, dostosowane zostały wyłącznie do hospitalizacji osób cierpiących na Covid 19.

Dla pacjentów z Covid 19 przeznaczony został również w całości Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Tu leczone są najcięższe przypadki niewydolności oddechowej, które występują podczas choroby, wywołanej przez wirus SARS –CoV-2. Na oddziale znajduje się 13 stanowisk wszechstronnie przygotowanych do leczenia zakażonych.

 

Docelowo w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej powstanie 128 miejsc dla pacjentów z Covid 19.

 

 

Źródło: Szpital Wojewódzki w B-B; foto: Paweł Sowa/UMBB