WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

01.10.202010 tysięcy pluszowych misiów mieszka na Dworcu Dobrych Myśli w UstroniuPonad 10 tys. pluszowych misiów, dwa i pół tysiąca lalek w kreacjach rodem z Paryża oraz strojach regionalnych – w jednym miejscu. W nieczynnym budynku na stacji kolejowej w Ustroniu powstaje Dworzec Dobrych Myśli.

Tutaj misie są wszędzie. Za kontuarem, na półkach, w gablotach.

- Nawet fotele dla gości są z misiowymi narzutami – mówi Bruno Zielonka, artysta plastyk z Chorzowa, osiadły w Ustroniu właściciel największej w Europie kolekcji pluszowych misiów:

Plik dźwiękowy: misie_on.mp3

Jest oryginalny Miś Uszatek – lalka brała udział w zdjęciach do niektórych odcinków słynnej animacji w SMFF w Łodzi. Jest ekspozycja poświęcona Wojtkowi – niedźwiedziowi z Armi Andersa. Misie w każdym wymiarze. Największy ma 10 metrów, najmniejszy – złota figurkaa – niecałe 3 mm.

- Ale to nie liczby tworzą niesamowity klimat tego miejsca – mowi Hanna Wasiak, kolekcjonerka z Nałęczowa, kustosz Dworca, która tutaj wystawi swoje kapelusze, walizki i misie:

Plik dźwiękowy: misie_ona.mp3

Oryginalne, paryskie stroje haute couture dla lalek zaprezentuje Anita Michałowska, lalki ze wszystkich stron świata – Ewa i Jagoda Liszka. Będzie też kawiarenka dla odwiedzających i eventy w misiowych klimatach.

Na razie na Dworcu Dorych Myśli wciąż trwają prace adaptacyjne w pomieszczeniach dawnej bagażowni pasażerskiej. Prywatna kolekcja zostanie otwarta dla zwiedzających, gdy obiekt będzie gotowy i sytuacja sanitarna na to pozwoli.

 

Foto: Dworzec Dobrych Myśli/Fb