WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.01.2020[...] w Sylwestra i Nowy Rok było spokojniej niż rok temu, ale to nie znaczy, że policjanci nie mieli co robić [...]

Czas sylwestra i Nowego Roku to okres wytężonej pracy wszystkich służb, w tym policji. Ostatni dzień 2019 r. w Gliwicach minął spokojnie, jednak policjanci nie narzekali na brak zajęć. Obsłużyli 131 różnych zdarzeń. Najwięcej było awantur domowych, konfliktów sąsiedzkich, naruszeń nietykalności i rękoczynów. Dwa zakwalifikowano jako przestępstwa, sprawców zatrzymano. 1 stycznia doszło do pięciu przestępstw, zatrzymano cztery osoby, podjęto 207 różnych interwencji domowych oraz ulicznych.

Nad bezpieczeństwem czuwali zarówno funkcjonariusze umundurowani, jak i pełniący służbę po cywilnemu. 

Biorąc pod uwagę specyfikę tego czasu, nie odnotowaliśmy żadnych poważniejszych zdarzeń kryminalnych czy incydentów z fajerwerkami - mówi podinspektor Marek Słomski - rzecznik prasowy Policji w Gliwicach.

Ulice

Jeśli chodzi o ruch drogowy, podczas minionych dwóch dni na gliwickich ulicach doszło do pięciu kolizji. Najważniejsze, że nikt nie doznał poważnych obrażeń. Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. 

Przestępstwa

Wśród podejrzanych o przestępstwa znalazł się 67-latek, który w Pyskowicach dokonał kradzieży mieszkaniowej na aż 90 tys. zł. Również w Pyskowicach, przy ul Wyzwolenia, tuż przed północą wpadł nietrzeźwy 19-letni kierowca nissana almery. W jego krwi krążyły ponad 3 promile alkoholu. W Nowy Rok policjanci otrzymali zgłoszenie rozboju w jednym z mieszkań na Sikorniku. Zgłaszał młody mężczyzna, ograbiony z dwóch srebrnych łańcuszków przez „kompana od kieliszka”. 35-letniego podejrzanego już zatrzymano. W Knurowie doszło do ugodzenia nożem. Zdarzenie miało charakter nieporozumienia na tle zazdrości. Pokrzywdzony w poważnym stanie trafił na stół operacyjny, a sprawca – do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na decyzję prokuratora. 

Kradzieże

W czasie sylwestrowo-noworocznych zabaw skradziono w Gliwicach, z ul. Rybnickiej, 20-letnią toyotę yaris. Pokrzywdzona najprawdopodobniej zgubiła kluczyk do auta, a ktoś, kto go znalazł, wiedział, do którego samochodu pasuje...

Mówi podinspektor Marek Słomski - rzecznik prasowy Policji w Gliwicach:

Plik dźwiękowy: policja.mp3