WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.09.2020"Po tablice - na granicę..." Jak działa Wydział Komunikacji cieszyńskiego starostwa w nowej siedzibie?

Dużo miejsca i super wygodny dojazd – tak starostwo w Cieszynie chwali nowo otwartą siedzibę Wydziału Komunikacji, który od dziś przyjmuje w dawnym budynku straży granicznej w Boguszowicach.

Obsługa klientów na ul. Granicznej ma działać sprawniej niż na parterze Bobreckiej, w głównym gmachu Starostwa, gdzie ciasnota dokuczała tak klientom, ja i pracownikom. Teczki z dokumentami upychano w każdym zakamarku.

- W nowej siedzibie udało się urządzić nowoczesne archiwum na wszystkie akta. Przeprowadzka trwała kilka dni, tysiące teczek akt pomagali przenosić żołnierze WOT – mówi starosta cieszyński, Mieczysław Szczurek:

Plik dźwiękowy: tk_2wydzkom%20CIe%20SET.mp3

Przede wszystkim, nowa siedziba ma być wygodniejsza dla klientów. To dla nich wygospodarowano ponad 800 m spośród tysiąca metrów kwadratowych powierzchni budynku.

- Do dyspozycji petentów jest są 4/5 całego budynku. W poczekalni jest 50 miejsc. Oczywiście, na razie ograniczeniem są rygory higieniczne. Zamiast 10 okienek z Bobreckiej, tutaj będzie działać 14. Zatrudniliśmy dodatkowych pracowników, by usprawnić obsługę klientów – mówi Jacek Wiśniewski, sekretarz powiatu cieszyńskiego:

Plik dźwiękowy: wisn.mp3

Godziny pracy Wydziału pozostają bez zmian, podobnie jak system kolejkowy. Urzędnicy rekomendują zamawianie miejsc przez Internet, co znacznie skróci czas oczekiwania. W pierwszym dniu pracy jeszcze nie był czynny. Nowy kalendarz terminów bezie dostępny w Internecie od jutra.

- system kolejkowy zostaje ten sam co na Bobreckiej. W pierwszym dniu na nowej siedzibie działała jeszcze tylko obsługa bezpośrednia, od jutra startuje elektroniczna rezerwacja miejsc z nowym kalendarzem terminów, który będzie dostępny na stronie internetowej wydziału - mówi Łukasz Heller z referatu rejestracji pojazdów:

Plik dźwiękowy: hell.mp3

Oprócz powierzchni, najważniejszym atutem nowej siedziby Wydziału Komunikacji ma być bezpłatny parking na prawie 100 samochodów i wygodny dojazd. Do wydziału można zjechać bezpośrednio z ekspresówki E75 oraz z centrum Cieszyna – 3 km od Zamku ulicą Frysztacką.

Od poniedziałku starostwo uruchomiło również specjalną linię autobusową, jadąca od Bażanowic prze Hażlach i centrum Cieszyna do Wydziału na Granicznej. Linia będzie kursować bezpłatnie przynajmniej do końca bieżącego roku. Szczegółowy rozkład jazdy autobusu znajduje się na stronach internetowych Starostwa w Cieszynie.