WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.09.2020"Kuloodporni" oficjalnie piłkarzami "Podbeskidzia". Fuzja wzystkim wyjdzie na dobre

Jedni, ci dwunożni, wywalczyli niedawno upragniony awans do Ekstraklasy PZPN. Drudzy – dosłownie – na jednej nodze wskoczyli na najwyższe podium po mistrzostwo Polski i rządzą w naszym ampfutbolu. TS Podbeskidzie i Kuloodporni Bielsko-Biała. Teraz połączył ich jeden klub. Jedyny taki, bo na trzech nogach. Jak mówią, tak można zawojować świat.

Działający od pięciu lat klub „Kuloodporni Bielsko-Biała” zmienił strukturę organizacyjną. Od teraz drużyna amp futbolu - piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej – „Kuloodporni” stała się częścią TS „Podbeskidzie” i będzie występować w czerwono-biało-niebieskich barwach.

W ten sposób klub Podbeskidzie zyskuje sekcję amp futbolu, która będzie nosić nazwę „TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała”.

– Chcieliśmy uszanować markę stworzoną przez Daniela Kawkę i cały zespół Kuloodpornych, którzy są znani już w Polsce, dlatego zachowaliśmy pierwotny człon w nazwie – mówi prezes TS Podbeskidzie Bogdan Kłys.

– To dla nas duże wyzwanie, bo chcemy nie tylko kontynuować to, co Kuloodporni budowali od pięciu lat, ale też rozwinąć projekt, nadać mu odpowiedniego rozmachu i blasku – mówi prezes Górali.

Fundacja Kuloodporni działa od ponad pięciu lat. Drużyna Kuloodpornych wywalczyła medale - brązowy, srebrny i złoty Mistrzostw Polski, a jej wychowankowie grają w reprezentacji Polski amp futbolu.

 

 

Źródło: TSP BB/ foto: Jakub Ziemianin/TSP