WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.08.2020#BytomNaKole - pokaż nam, którędy jeździsz na rowerze

Do 31 sierpnia w ramach akcji #BytomNaKole władze miasta zapraszają każdego rowerzystę do podzielenia się przebiegiem tras, jakimi przemierza Bytom.
 
Wystarczy dołączyć do rywalizacji w popularnej aplikacji Endomondo, lub przejechać swoją ulubioną trasę z włączonym nadajnikiem GPS i przesłać swój ślad na adres mailowy. Mapowanie jest elementem konsultacji społecznych przy tworzeniu sieci ścieżek, dróg i tras rowerowych w Bytomiu.
- Przez wiele lat w Bytomiu kwestia dróg rowerowych spychana była na margines, a przecież jest to temat, który żywo interesuje bytomian i nie tylko. Przeprowadziliśmy już szereg konsultacji i spotkań z władzami Metropolii oraz sąsiednimi miastami, podczas których opracowana została wstępna koncepcja kierunków rozwoju sieci rowerowej. O opinię prosimy teraz samych rowerzystów – mówi prezydent Mariusz Wołosz.
 
#BytomNaKole to akcja, której celem jest zainteresowanie bytomian tworzeniem sieci szklaków rowerowych.
- Zapraszamy wszystkich entuzjastów jazdy na rowerze do planowania swoich wypraw po Bytomiu, a następnie do podzielenia się z nami trasami przejazdów – mówi Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.
 
Pomocne w tym będą popularne wśród osób jeżdżących na rowerze aplikacje mobilne takie jak np. Endomondo, Strava czy Garmin Connect. Przebieg trasy można zarejestrować także za pomocą modułu GPS w smartfonie. Przejechane trasy można wysyłać na: bytomnakole@gmail.com lub udostępniać w wydarzeniu #BytomNaKole w portalu społecznościowym Facebook
 
Rowerzyści mogą też dołączyć do rywalizacji Miasta Bytom pod nazwą #BytomNaKole w aplikacji Endomondo i w ten sposób podzielić się trasami przejazdów po Bytomiu. Na rowerzystów, którzy podzielą się swoimi trasami Biuro Promocji Bytomia przygotowało drobne upominki. Akcja mapowania tras rowerowych przez bytomian potrwa do 31 sierpnia.
 
W Bytomiu opracowano wstępną koncepcję kierunków rozwoju sieci rowerowej przy współpracy z Metropolią (tworzącej międzygminną velostradę), z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz ościennymi miastami oraz rozwojem istniejącej sieci dróg rowerowych w Bytomiu.
 
Zakończyły się także prace nad inwentaryzacją istniejącej infrastruktury rowerowej. Miejski Zarząd Dróg i Mostów pracuje nad koncepcją zagospodarowanie tras „realnych", czyli istniejących szlaków, które przy niewielkich nakładach finansowych mogłyby uatrakcyjnić bytomską sieć tras rowerowych. Dlatego  niezbędna jest aktualizacja danych i identyfikacja w terenie przebiegu tras. Pomocni będą bytomscy rowerzyści, których zapraszamy do wspólnego mapowania tras w ramach akcji #BytomNaKole. Udział w akcji zadeklarowali radni bytomskiej Młodzieżowej Rady Miejskiej.
 
Źródło: UM Bytom