WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-FEST GRANIE

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.12.2020#AutemNaBlok na pediatrii dziecięcej w Gliwicach

Wow! To pierwsza reakcja jednej z małych pacjentek na widok niezwykłego pojazdu, którym od dziś chore maluchy będą mogły jechać na blok operacyjny.

 

Naszym marzeniem jest, aby właśnie tu, na chirurgii dziecięcej w Gliwicach, było jak najwięcej radości, dziecięcych uśmiechów i jak najmniej stresu – mówi dr Krzysztof Solecki, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.

To marzenie spełnia się właśnie dzięki dofinansowaniu przekazanemu przez Fundację JSW.
 „Bezpieczne oddziały dziecięce pełne kolorów” to inicjatywa, której celem jest wsparcie chirurgii dziecięcej oraz pediatrii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach w taki sposób, aby pobyt małego pacjenta wraz z opiekunem na oddziale był jak najmniej traumatyczny, przynosił jak najmniej złych wspomnień.


    Mimo pogarszającej się sytuacji epidemicznej, kolejnych obostrzeń oraz utrudnień organizacyjnych, udało się sfinalizować najważniejszą część projektu czyli #AutemNaBlok. To innowacyjne rozwiązanie polegające na tym, że mały pacjent, który musi przejść planowy zabieg, nie trafia na blok operacyjny na zwykłym, szpitalnym łóżku, ale jedzie sam... wyjątkowym pojazdem. Zakupione dzięki Fundacji JSW akumulatorowe auto jest już na oddziale chirurgii dziecięcej. - To kolejny krok, który stawiamy po to, aby szpital stał się dla dziecka miejscem maksymalnie przyjaznym. Początkowo, sami musieliśmy się dokładnie nauczyć obsługi tego auta, bo przyspieszenie ma całkiem niezłe, ale teraz wierzymy, że będzie dla małych pacjentów niezwykłą atrakcją – podkreśla dr Krzysztof Solecki, ordynator chirurgii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.


    Na tym nie koniec. Serie książek m.in. o przygodach Kici Koci, Pucia czy Mikołajka, a także pomoce dydaktyczne, materiały plastyczne oraz kolorowe akcesoria do zabaw wspomagających rozwój małego dziecka trafiły już m.in. na oddział pediatrii. - W tej niezwykle trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, dzieci nie mogą przebywać razem w szpitalnej świetlicy, ale bajecznie kolorowych zestawów mamy na szczęście tak wiele, że możemy je przekazywać do poszczególnych sal dla naszych małych pacjentów – mówi dr Agata Gajewska, ordynator pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.


         Dla Fundacji JSW to naturalne, że staramy się wspomagać placówki medyczne w naszym regionie. Co dla nas ważne, nie chodzi wyłącznie o wsparcie szpitali podczas walki z pandemią koronawirusa, choć to obecnie priorytet, ale staramy się pomagać także w wielu sprawach, które dzieją się w świecie medycyny, a dotyczą zwykłych ludzi, także naszych pracowników i ich rodzin, na co dzień – mówi Artur Dyczko, prezes Fundacji JSW i równocześnie zastępca prezesa zarządu JSW ds. technicznych i operacyjnych.


    Tylko w 2019 roku specjalistyczną pomoc na oddziale pediatrii Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach uzyskało ponad 1800 dzieci, a na oddziale chirurgii dziecięcej prawie 1400.


źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach