WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN GODZIK-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.02.2019Zmiany w planach budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów

Trwają ostatnie prace związane z nanoszeniem poprawek na projekt stadionu. Ze względów technicznych i finansowych Miasto postanowiło aportem przekazać teren planowanej budowy spółce celowej - Centrum Przedsiębiorczości. Teren boiska treningowego i znajdującego się obok obecnego budynku klubu pozostanie w rękach Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Wymaga to nowego wyznaczenia geodezyjnego działki. Potrwa to 3 miesiące. 

Tego czasu nie chcą zmarnować władze miasta. W tym okresie będą trwały analizy tego, w jaki sposób można przearanżować i zmodernizować budynek klubu znajdujący się obok boiska treningowego. Docelowo to tam, będą mieściły się biura i siedziba klubu. Jednocześnie sprawdzana będzie możliwość innego zagospodarowania przestrzeni pod trybuną, którą pierwotnie miał zajmować klub. Mówi się tu o restauracji, pubie sportowym lub siłowni.

- Wszystko po to, aby maksymalnie skomercjalizować pomieszczenia stadionu, który dzięki temu będzie żył i zarabiał nie tylko w dni meczowe - wyjaśnia Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala i dodaje - Pozwoli to też na dalsze korzystanie Ruchu ze stadionu i siedziby po preferencyjnych warunkach - tak jak jest to obecnie.

(źródło: UM Chorzów)