WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.03.2019Zmiany w organizacji ruchu w Bytomiu

Uwaga kierowcy! 11 marca kolejna zmiana organizacji ruchu w związku z remontem skrzyżowania ulic: Katowickiej, Chorzowskiej, Miarki, Siemianowickiej i Witczaka w Bytomiu

 
Realizowana przez przedsiębiorstwo Tramwaje Śląskie SA przebudowa torowiska tramwajowego przy ul. Katowickiej w Bytomiu, będzie wiązała się z kolejną zmianą organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Katowickiej, Chorzowskiej, Miarki, Siemianowickiej, Witczaka.
 
Od 11 marca przywrócone zostaną dwa pasy ruchu dla samochodów jadących ul. Chorzowską i Miarki. Kierowcy nie będą mogli skręcić w prawo z ul. Chorzowskiej w ul. Siemianowicką. Dla samochodów poruszających się w kierunku Krakowa zostanie wyznaczony objazd ul. Witczaka – Kędzierzyńską – al. Jana Pawła II do ul. Siemianowickiej. Z kolei autobusy komunikacji miejskiej nr 42, 85, 91, 148 i 185 będą korzystać z objazdu ul. Witczaka – Brzezińską – Kochanowskiego, w związku z czym na ul. Brzezińskiej i Kochanowskiego zostaną wprowadzone ograniczenia dotyczące parkowania pojazdów.
 
Dla pojazdów jadących ul. Siemianowicką do centrum Bytomia będzie obowiązywał objazd trasą: ul. Siemianowicka – al. Jana Pawła II – ul. Chorzowska. Tą samą trasą będą się również poruszały autobusy komunikacji miejskiej nr 42, 85, 91, 148 i 185, które nie będą obsługiwać przystanku „Rozbark Siemianowicka”, natomiast będą zatrzymywać się na przystanku „Teatr Tańca Rozbark” przy ul. Chorzowskiej oraz „Pogoda” przy ul. Witczaka.
 
Odcinek ul. Siemianowickiej od ul. Kochanowskiego do ul. Chorzowskiej będzie zupełnie wyłączony z ruchu (wyjątkiem będzie tu dojazd do parkingu przy budynku nr 7). Z odcinka ul. Siemianowickiej od al. Jana Pawła II do ul. Kochanowskiego w kierunku do centrum będą mogły korzystać wyłącznie pojazdy mieszkańców, zaopatrzenia, służb miejskich i pojazdy budowy.
 
Pierwszy etap przebudowy skrzyżowania został zakończony w terminie. W sprawie szczegółowych informacji odnośnie realizacji inwestycji i postępu prac, prosimy o kontakt z inwestorem – spółką Tramwaje Śląskie SA.
 
Orientacyjny czas trwania prac w tym etapie robót: do 19 kwietnia 2019 r. 
 
(źródło: bytom.pl)