WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.06.2019Zaginięcia podczas wakacji - Chorzów rusza z akcją informacyjną

Chorzów rusza z akcją dotyczącą zaginięć dzieci. Już w poniedziałek do wszystkich szkół w mieście trafią specjalne informatory opracowane przez fundację Itaka. 

- Problem ten dotyczy wszystkich grup społecznych, a w szczególności dzieci. Do największej liczby zaginięć dochodzi w trakcie wakacji - zauważa poseł Marek Wójcik, współorganizator akcji.

Na ulotkach rodzice i dzieci znajdą praktyczne wskazówki co zrobić, aby uniknąć niebezpieczeństwa i jak zachować się, kiedy dojdzie do zaginięcia. Informacje przekazuje dwoje bohaterów: "Małgosia w mieście" i "Jaś w lesie". Dziewczynka przypomina m.in. żeby nauczyć ją ważnych numerów telefonu i adresu domowego. Chłopiec opisuje m.in. jak wygląda pies poszukiwawczo-ratunkowy. To nie pierwsza akcja dot. zaginięć dzieci, w której udział bierze Miasto Chorzów.

- Już w zeszłym roku organizowaliśmy dużą konferencję dotyczącą tematu zaginięć - wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa i dodaje - To bardzo ważna kwestia, bo w województwie śląskim występuje najwięcej zaginięć w kraju - dodaje prezydent. 

(źródło: UM Chorzów)