WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.04.2019„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na Śląskim

Już za kilka dni arena główna oraz boiska treningowe Stadionu Śląskiego staną się miejscem wojewódzkiego finału turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Od 10 do 12 kwietnia o miano najlepszych ekip regionu powalczą chłopcy i dziewczęta w kategoriach U-8, U-10 i U-12.
 
Blisko 20 tysięcy uczestników z ponad 1 600 drużyn. 3 tygodnie rywalizacji, 38 dni turniejowych w 16 województwach i ponad 4 tysiące kilometrów przemierzone w ramach trzech tras po całym kraju w poszukiwaniu największych piłkarskich talentów. To wszystko obrazuje, jak wielkim wydarzeniem są Finały Wojewódzkie XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, które wyłonią regionalnych mistrzów wśród chłopców i dziewczynek do lat 8, 10 i 12. Warto podkreślić, że w tegorocznej edycji występuje rekordowa liczba zawodniczek i zawodników z najmłodszej kategorii U-8.
 
Finały Wojewódzkie rozpoczęły się 28 marca w Nowinach w województwie świętokrzyskim, a zakończą 17 kwietnia w Miętnem na Mazowszu. Finał województwa śląskiego zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim w dniach 10-12 kwietnia. Każdego dnia zawody będą się rozpoczynać o godzinie 9.30. 10 kwietnia mecze rozegrają zawodnicy i zawodniczki w kategorii U-12. Dzień później zmierzą się ze sobą piłkarze i piłkarki U-10, a ostatniego dnia zobaczymy zmagania najmłodszych.
Zapraszamy do kibicowania drużynom, wstęp na trybuny jest bezpłatny. Wejście dla publiczności będzie możliwe bramą nr 9, każdego dnia od godziny 8.00.

 

Dla najmłodszych chłopców i dziewczynek z kategorii U-8 stawką nadchodzących Finałów Wojewódzkich będzie miano najlepszych drużyn w regionie. Ich starsi koledzy i koleżanki z drużyn do lat 10 i 12 powalczą nie tylko o prym w województwie, ale także o przepustkę na Finały Ogólnopolskie, które odbędą się od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Decydujące mecze XIX edycji zostaną rozegrane 2 maja, na kilka godzin przed finałem Pucharu Polski i w obecności kilku tysięcy widzów.
 
(źródło: Stadion Śląski)