WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.01.2019W ferie pociągami Kolei Śląskich za darmo!

Od 9 do 24 lutego dzieci i młodzież będą mogły podróżować bez biletu wszystkimi pociągami Kolei Śląskich. Taką ofertę przygotowały dla swoich najmłodszych pasażerów Koleje Śląskie i takie też wiadomości przekazał marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski podczas briefingu prasowego, w którym wziął udział także wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. 

 
Wojewoda przypomniał o systemie zniżek i bonusów, jakie wynikają z posiadania Karty Dużej Rodziny.
– Dzięki Karcie, także poza feriami, rodziny z trojgiem i więcej dzieci mogą korzystać z ulg na przewozy regionalnymi kolejami w weekendy. Zniżki są także na podróż PKP Intercity. W naszym województwie mamy 2339 partnerów, którzy w ramach Karty Dużej Rodziny oferują różnego rodzaju bonifikaty na swoje usługi – mówił wojewoda.
 
Informacje dotyczące partnerów KDR można znaleźć na specjalnej mapie, udostępnionej na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dzięki niej wiemy, iż w samym transporcie jest 331 partnerów Karty Dużej Rodziny. Również z KDR można taniej wyrobić paszport: dla rodziców przysługuje tutaj 50% zniżki, zaś dla dzieci aż 75%.
- Od 1 stycznia br. obowiązują nowe zasady przyznawania Karty Dużej Rodziny. Zmiana jest duża, ponieważ do 31 grudnia 2018 r. KDR mogli otrzymać tylko rodzice posiadający troje dzieci do 18 roku życia lub 25. w przypadku studentów. Teraz liczba uprawnionych do korzystania ze zniżek jest znacznie większa, bowiem wszyscy rodzice, którzy wychowali troje lub więcej dzieci, mogą wnioskować o karty. Wiek ich dzieci nie ma już znaczenia – wyjaśniał wojewoda Jarosław Wieczorek.
 
Uczestniczący w briefingu wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podkreślał, jak ważne są proponowane przez województwo śląskie oferty w zakresie transportu publicznego, które umożliwiają wielu rodzinom tańsze podróże, co istotne jest zwłaszcza w takim okresie jak ferie.     
 
(źródło: Urząd Wojewódzki)