WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.01.2019W fabryce Opla w Tychach będą produkowane nowoczesne silniki

W tyskiej fabryce Opla uruchomiono linię montażową jednego z najlepszych silników benzynowych - Turbo PureTech. Wcześniej koncern doinwestował tyski zakład kwotą ponad miliarda złotych.

Silnik czterokrotnie z rzędu nagrodzony został tytułem „Engine of the Year” jako najlepszy w kategorii silników o pojemności od 1 do 1,4 litra. Do tej pory produkowany był we Francji i w Chinach. W ubiegłym roku właściciele Opla, francuski koncern motoryzacyjny Groupe PSA ogłosili, że jego produkcja w wersji PureTech 1.2 i mocy 110 KM oraz 130 KM będzie odbywała się w Tychach.

 
Koncern zainwestował w przygotowanie zakładu do produkcji 250 milionów euro, czyli ponad miliard złotych. – Załoga z Tychów udowodniła, że ma zdolność zwiększenia wydajności, co skłoniło nas do zainwestowania w modernizację zakładu i powierzenia mu produkcji naszego najnowocześniejszego silnika – powiedział podczas otwarcia linii montażowej Carlos Tavares, prezes zarządu Groupe PSA. – Zakład w Tychach ma teraz przed sobą zrównoważoną przyszłość i w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu produkcji w Groupe PSA – dodał.
 
W tym roku w fabryce ma zostać wyprodukowanych 230 tysięcy egzemplarzy, natomiast docelowo roczna produkcja wzrośnie dwukrotnie, do 460 tysięcy w 2020 roku.
 
(źródło: UM Tychy)