WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MONA LISA-Gwiazdy nie kłamą

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.01.2019W Chorzowie powstał oddział chirurgi dziecięcej na miarę XXI. wieku

W Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Truchana 7 zakończyła się właśnie modernizacja oddziału chirurgii dziecięcej.
- Największą zaletą naszego szpitala jest to, że jest on wielospecjalistyczny. To bardzo ułatwia leczenie nawet bardzo skomplikowanych przypadków, a trzeba podkreślić, że na ten oddział trafia rocznie ponad 2500 pacjentów - wyjaśnia Mariola Roleder, Zastępca Prezydenta Miasta.
 
W 8 wyremontowanych salach znajdują się 23 łóżkach. Na miejscu zainstalowano także nowoczesną konsolę pielęgniarską, która pozwoli lepiej monitorować stan zdrowia małych pacjentów. Ponadto wyremontowano także gabinet diagnostyczno – zabiegowy i pomieszczenie przygotowawcze. Od podstaw wymieniono też wszystkie instalacje, a także zamontowano wydajną klimatyzację. 
- Przestronne łazienki, przytulne sale pomalowane w kolorach wybranych przez załogę tego oddziału. Dla dzieci, rodziców i personelu, to ogromna zmiana. W porównaniu do tego co było, to naprawdę: niebo a ziemia - twierdzi Anna Knysok, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.
 
Na oddziale zainstalowano także bezpłatną, ogólnodostępną sieć Wi-Fi.
- To rozwiązanie na pewno ucieszy małych pacjentów. Dzięki temu będą mogli pozostać w stałym kontakcie z rówieśnikami, nawet podczas dłuższego leczenia - mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa. 
 
Koszt robót budowlanych wraz z wyposażeniem wyniósł ponad 2 miliony złotych.
 
(źródło: UM Chorzów)