WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.04.2019VI Ogólnopolski Marsz Nordic Walking z rekordową frekwencją!

 
Mimo padającego deszczu w VI Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking wystartowała rekordowa w historii imprezy liczba 421 zawodników, w tym także maluchy na dystansie 400 m. Start i meta marszu zlokalizowane były na bieżni boiska treningowego Stadionu Śląskiego. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: 5 km lub 10 km alejami Parku Śląskiego. 
 
Najlepsi na trasie okazali się: Joanna Kołodziej i Piotr Niechwiejczyk na 10 km oraz Nadia Mizgała i Kacper Mizgała na dystansie 5 km. Na mecie nagrodzone zostały pierwsze trzy osoby na obu dystansach w kategorii kobiet i mężczyzn. Upominki były przeznaczone także dla najliczniejszej grupy zorganizowanej, którą był tym razem Bytomski Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz dla najmłodszego i najstarszego uczestnika.
 
Na dystansie 5 km najmłodszymi okazali się Cezary Oleszek (7 lat) i Maja Czekalska (11 lat), najstarszymi zaś: Aleksandra Raczyńska (81 lat) i Józef Musiał (87 lat).
 
Natomiast na trasie 10 km najmłodszymi byli Barbara Lewandowska (21 lat) i Maurycy Kożuszek (16 lat), a najstarszymi: Bogdan Tomalla (75 lat) i Anna Przybyłka (67 lat).
 
Wszyscy zawodnicy bez względu na uzyskany wynik otrzymali pamiątkowe medale, które wręczali na mecie marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i sekretarz stanu w Ministerstwie Energii Grzegorz Tobiszowski. Nagrody wręczał także prezes spółki Stadion Śląski Krzysztof Klimosz.
 
Tradycyjnie w marszu nordic walking nie zabrakło zawodników z Dąbrowskiego  Stowarzyszenia  Na  Rzecz  Osób Niepełnosprawnych „OTWARTE SERCA”. Wspólną rozgrzewkę poprowadziła natomiast Zuzanna Radecka-Pakaszewska, była olimpijka, specjalistka w biegach na 100, 200 i 400 m.
 
Organizatorem imprezy była spółka Stadion Śląski. Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu  Województwa Śląskiego. 
 
(źródło: Stadion Śląski)