WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.03.2019Świętochłowice nagrodzone w konkursie „Zdrowy Samorząd”

Podczas Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych miasto Świętochłowice otrzymało nagrodę w Konkursie „Zdrowy Samorząd” za czteroletni projekt „Senior z Wigorem”.
 
Eksperci z Rady Konsultacyjnej wybrali laureatów konkursu „Zdrowy Samorząd” organizowanego po raz drugi przez PortalSamorzadowy.pl oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. Oprócz oceny, której dokonało grono ekspertów, zgłoszenia zostały poddane pod głosowanie czytelników serwisów Portal Samorządowy i Rynek Zdrowia.
 
7 marca, podczas Gali IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, statuetki „Zdrowy Samorząd” otrzymały samorządy w trzech kategoriach. Miasto Świętochłowice otrzymało nagrodę w kategorii „Zdrowa Gmina”.
- Dziękuję w imieniu tych wszystkich, którzy przyczynili się do otrzymania nagrody. Ponieważ społeczeństwo się starzeje, postawiliśmy na tego rodzaju projekty. Nagroda jest dla nas motywacją do realizacji kolejnych i mam nadzieję, że nie ostatni raz spotykamy się podczas konkursu Zdrowy Samorząd – mówił prezydent Daniel Beger podczas wręczania nagrody.

Projekt „Senior z Wigorem” był realizowany w latach 2015-2018 i był skierowany do osób powyżej 60. roku życia. Uczestnicy brali udział m.in. w zajęciach ruchowych, rehabilitacyjnych, wykładach i spotkaniach z psychologiem. W realizację programu zaangażowane były m.in. Zespół Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów.

 
(źródło: UM Świętochłowice)