WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

10.05.2019Startuje program Sportowy Chorzów

W Chorzowie rusza skierowany do dzieci i młodzieży program, w ramach którego w każdej dzielnicy miasta organizowane będą cykliczne zajęcia sportowe – ogólnorozwojowe i piłkarskie.

 
Będzie można poznać podstawy sztuk walki i poprawić swoje umiejętności gry w piłkę nożną, wziąć udział w zawodach oraz turniejach, a także poznać sportowych mistrzów. Wszystko to realizowane będzie pod szyldem programu „Sportowy Chorzów”, który właśnie startuje.
– Praktykowana od najmłodszych lat regularna aktywność fizyczna znacząco zwiększa szansę na sukcesy w dorosłym życiu, niekoniecznie tylko te sportowe – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej. – Sport uczy samodyscypliny, pozytywnie wpływa na integrację społeczną i kształtowanie stosunków międzyludzkich, rozwija charakter, poprawia samopoczucie i zdrowie. Korzyści jest więc naprawdę sporo.

Podstawą programu będą regularne zajęcia, prowadzone we wszystkich dzielnicach Chorzowa.

 

Do wyboru są zajęcia sportowe o charakterze ogólnorozwojowym z podstawami brazylijskiego jiu-jitsu, organizowane dla rodzin z dziećmi poniżej 5 roku życia oraz zajęcia piłkarskie, prowadzone dla dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III. Spotkania ogólnorozwojowe odbywać się będą w: hali sportowej „GB Spartan Chorzów” (wtorki, czwartki i piątki, godz. 17:00), Szkole Podstawowej nr 17 (czwartki, godz. 17:00), Gimnazjum nr 7 (środy, godz. 17:00), Szkole Podstawowej nr 29 (poniedziałki, godz. 17:30) i w Parafii pw. św. Franciszka z Asyżu (środy, godz. 18:00). Z kolei treningi piłkarskie organizowane będą na boiskach: przy hali MORiS (os. Kaliny, poniedziałki i czwartki, godz. 17:00), Szkole Podstawowej nr 39 (wtorki i czwartki, godz. 17:00), na osiedlu Irys (poniedziałki godz. 15:00, środy godz. 17:00), Orliku przy ul. Gałeczki (poniedziałki i piątki, godz. 18:00) i w Szkole Podstawowej nr 29 (środy i piątki, godz. 17:00). Ponadto „Sportowy Chorzów” przewiduje szereg skierowanych do wszystkich mieszkańców imprez, konkursów, spotkań i zawodów promujących sport i zdrowy tryb życia.
– Naszym nowym programem chcemy zainteresować przede wszystkim dzieci i młodzież, którym sport może pomóc w wyrwaniu się z trudnych środowisk – mówi Sekuła. – A kto wie, może przy okazji uda się odkryć talent na miarę Roberta Lewandowskiego czy Jana Błachowicza.

(źródło: chorzow.eu)