WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN GODZIK-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.01.2019Spotkanie wielosekcyjnego GKS Katowice z przedstawicielami mediów

W Katowicach odbyło się się spotkanie przedstawicieli wielosekcyjnego klubu GKS Katowice z mediami.

Na spotkaniu pojawili się prezes GieKSy Marcin Janicki, trener hokeistów Tom Coolen, trener siatkarzy Piotr Gruszka, oraz dyrektorzy sportowi sekcji hokejowej oraz sekcji piłkarek i piłkarzy. Mówiono wiele o przyszości klubu, najbliższych wyzwaniach i poszukiwaniach nowych zawodników.

Głównym tematem był zbliżający się występ katowickich hokeistów w finale Pucharu Kontynentalnego w Belfaście, gdzie zawodnicy Tauron GKS mają szansę na osiągnięcie historycznego międzynarodowego sukcesu. Jednak jak podreślał trener Coolen najważniiejszym wyzwaniem w tym sezonie jest zdobycie Mistrzostwa Polski w hokeju na lodzie.

Siatkarze z kolei przygotowują się do nastepnych meczów ligowych, z których najważniejszymi będą te rozgrywane w katowickim Spodku. Ranga tych spotkań jest bardzo wysoka z racji na legendę Spodka, jako miejsca najważniejszego dla polskiej siatkówki. W Spodku odbędą się 3 takie mecze - najbliższy z drużyną z Zawiercia. Jednak jak mówił trener Gruszka najważniejsze dla drużyny jest wygrywanie meczów i regularne zdobywanie punktów.

Sekcja piłkarzy GKSu boryka sie problemami, wynikającymi z przedostatniego miejsca w tabeli, więc mówiono przede wszystkim o pozyskiwaniu nowych zawodników. Działacze szukają stopera, defensywnego pomocnika i napastnika. Na spotkaniu przedstawiono też nowego strategicznego sponsora klubu, którym została firma Nord Partner.

Podsumowano też wysępy piłkarek GKSu w rundzie jesiennym. Beniaminek ekstraligi zakończył rudnę na wysokim 6tym miejscu. Piłkarki nie chcą stracić tej pozycji, aby na koniec sezonu grać w grupie mistrzowskiej i mierzyć się z najlepszymi drużynami. Również tu szuka się wzmocnień. Obserwowane są zawodniczki z Niemiec i Białorusi.

(źródło: Marcin Wiśniowski)