WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.10.2019Sosnowiec zapowiada walkę z cyrkami w których występują zwierzęta

 
Niezły cyrk w Sosnowcu. Czyli krótka historia o tym, że jeśli coś nie jest w pełni zakazane - jest dozwolone. 
 
Do Sosnowca chciał przyjechać cyrk. Cyrk miał  w planach występy cyrkowców i zwierząt, ale miasto – odmówiło przyjęcia cyrkowców na swoje tereny. Dokładnie 3 lata temu  dezaprobatę względem takich właśnie występów w konsultacjach społecznych wyrazili mieszkańcy. Cyrk jednak bardzo chciał się pokazać w Sosnowcu… i pokazał się – rozstawiając swoje namioty na terenie prywatnym. I właśnie wtedy rozpoczął się prawdziwy cyrk, bo jedni cyrku chcieli a drudzy nie...
 
Plik dźwiękowy: mm_sonda.mp3
 
Prezydentowi Sosnowca  zarzucano, że miasto nie robi nic, by zapobiec łamaniu prawa. W świetle przepisów jednak prawa nikt nie złamał, bo cyrk rozbił się na posesji prywatnej, a nie miejskiej. Zupełnie czym innym  są kwestie światopoglądowe i te związane – na przykład z ochroną zwierząt. A o stanowieniu prawa nie decydują władze samorządowe a sejm i senat oraz prezydent mówi Rafał Łysy z sosnowieckiego magistratu. 
 
Plik dźwiękowy: mm_prezydent.mp3
 
Władze zapowiadają, że będą zachęcać mieszkańców do podpisania petycji projektu społecznego dotyczącego walki z cyrkami, w których występują zwierzęta. Projekt ma  zostać przedstawiony w sejmie  za pośrednictwem parlamentarzystów z Sosnowca.

Fot. pixabay