WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.06.2019Ruda Śląska zaprasza na śniadania w ogrodzie

Moc atrakcji czeka na uczestników piątej edycji „Ogrodu Śniadaniowego”. Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej specjalnie na czas wakacji przygotowało pięć spotkań w  plenerze, podczas których starsi i młodsi będą się wspaniale bawić, a przy okazji zjedzą wspólnie z rodziną i  przyjaciółmi posiłek na świeżym powietrzu. Pierwsze śniadanie w ogrodzie MCK już w sobotę /29 czerwca/ w godz. od 11.00 do 13.00. Wstęp wolny.

-  Podczas poprzednich edycji „Ogrodu Śniadaniowego” mieszkańcy Rudy Śląskiej już wiele razy mogli się przekonać, że ogród Miejskiego Centrum Kultury jest idealnym miejscem na spokojne, rodzinne, sobotnie śniadanie. Zaczęliśmy w 2015 roku i od tego czasu co roku spotykamy się w  naszym ogrodzie, który staje się miejscem zabaw najmłodszych i odpoczynku rodziców  – wspomina Katarzyna Furmaniuk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.
 
Na śniadanie w ogrodzie MCK-u organizatorzy zapraszają w każdą sobotę od 29 czerwca do 27 lipca w  godzinach od 11.00 do 13.00. Oprócz atrakcji na powietrzu na mieszkańców będzie czekało także menu śniadaniowe w pubie Druid.
– W tym roku także przygotowaliśmy wiele ciekawych atrakcji, z których każdy wybierze coś dla siebie.  A już w najbliższą sobotę zapraszamy na animacje dla dzieci „Baśniogród”, gry i zabawy z  językiem angielskim przygotowane przez Szkołę Języków Obcych English Best, zajęcia fitness  z  instruktorką Barbarą Kornafel z Gym&Fitness Maximus oraz porady trenera personalnego i porady dietetyczne, których udzielała będzie Małgorzata Jaroszewska. Nie zabraknie też warsztatów szydełkowania Anny Głębockiej – wymienia Katarzyna Furmaniuk.
 
Z kolei specjalne warsztaty numizmatyczne oraz budowania modeli z zapałek przygotowali Janusz Urbański i Stanisław Mazur, a na stanowisku dotyczącym promocji zdrowia sanepidu będzie można zasięgnąć różnych porad. Tradycyjnie już najmłodsi wezmą udział w zabawach przygotowanych przez harcerzy.
 
To jednak nie koniec atrakcji w ramach „Ogrodu Śniadaniowego”. Podczas kolejnych śniadań nie zabraknie także wielu zajęć dla dzieci. Odbędą  się  warsztaty rękodzieła  dla dzieci Arabela art, zabawy z dawnego śląskiego placu razem z Muzeum Miejskim im. M. Chroboka, zajęcia karate dla dzieci i młodzieży od 4 lat pod okiem instruktorów: Sensei (Michał Bodziona), Senpai (Jakub Pisula). A Monika Czoik-Nowicka, autorka książek dla dzieci, przeniesie najmłodszych do świata bajek. Kolejne atrakcje dla starszych i młodszych to: fitness i zumba z instruktorami z Gym&Fitness Maximus, nordic walking z Ekipą na Kijach, fitness z Ewelina Dąbrowską-Kuśnierz, degustacja ekologicznych produktów, warsztaty tańca ze „Starszakami”, pielęgnacja dłoni Satin Hands, porady dotyczące makijażu dziennego, doboru podkładu i najnowszych trendów w makijażu, porady przygotowane przez Rudzkie Stowarzyszenie Amazonek „Relaks” oraz bookcrossing zorganizowany przez rudzką bibliotekę.
- Warto odwiedzić nas także 6 lipca, ponieważ dodatkowymi atrakcjami będą  zabawy, gry i warsztaty w ramach Polska Eire Festival Ruda Śląska. Rugby, warsztaty kulinarne, warsztaty rękodzielnicze, warsztat filatelistyczny, pokaz filmu „Sekrety morza”, irlandzkie warsztaty plastyczne z Fundacją Kultury oraz opowieści o śląskich strachach to tylko niektóre atrakcje, w jakich będzie można wziąć udział w tym dniu – podkreśla Patrycja Ryguła-Mańka z   Miejskiego Centrum Kultury im. H.Bisty.
 
Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie Miejskiego Centrum Kultury im. H. Bisty: https://www.mckrudasl.pl/index.php/965-ogrod-sniadaniowy-mck-2020
 
(źródło: UM Ruda Śląska)