WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN SKALSKI-Wszystkich Świętych z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.06.2019Prezydent Katowic nagradza młodych artystów

Już po raz dziewiętnasty dwunastu uzdolnionych uczniów katowickich szkół artystycznych zostało uhonorowanych Nagrodą Prezydenta Miasta Katowice. Uroczystość odbyła się w czwartek 6 czerwca w Wilii Goldsteinów.

 – Już dziś rozsławiacie nasze miasto poza jego granicami, choć stoicie dopiero na progu swoich artystycznych dróg. Już niedługo – głęboko w to wierzę – staniecie się naszymi ambasadorami kultury w świecie. Dziękuję Wam, Waszym rodzicom oraz auczycielom za dotychczasową wspaniałą pracę. I za potwierdzenie, że nasze starania, by Katowice umacniały swoją rolę kulturalnej stolicy regionu, są ze wszech miar uzasadnione – mówił podczas wręczania wyróżnień prezydent Marcin Krupa.
 
Nagroda Prezydenta Miasta Katowice dla wybitnie uzdolnionych uczniów katowickich szkół artystycznych przyznawana jest od 2000 roku. Zgodnie z regulaminem laureatów do nagrody zgłaszają dyrektorzy czterech katowickich szkół artystycznych, przy czym każda placówka może zaproponować maksymalnie trzech swoich uczniów. Laureaci otrzymują nagrodę finansową w wysokości tysiąca złotych, dyplom oraz drobne upominki. Wyróżnienie przyznawane jest przez Prezydenta Miasta Katowice uczniom „za osiągnięcia w ramach edukacji artystycznej w roku szkolnym i za wzorowe wyniki w przedmiotach artystyczno-zawodowych”. Laureatami muszą być uczniowie, którzy są mieszkańcami Katowic.
 
(źródło: UM Katowice)