WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.01.2019Powstanie nowa scena Teatru Zagłębia

W 2019 roku rozpoczną się prace na rzecz rozbudowy Teatru Zagłębia. W budżecie miasta Sosnowca na zadanie „Budowa małej sceny”  zarezerwowano kwotę  130 000,00 zł.
 
W 2019 roku Teatr Zagłębia przystępuje do pierwszego etapu rozbudowy obiektu – stworzenia projektu nowej sceny.
- Po wieloletnich staraniach otrzymaliśmy informację o tym, że są środki na rozbudowę teatru. Bardzo się cieszę się, że miasto Sosnowiec jest otwarte na kulturę i wpisuje ją trwale w strategię rozwoju miasta. Równie ważne jest to, że teatr, który jest zabytkiem, rozbudowuje się o nową architekturę. To połączenie tego, co tradycyjne z tym, co nowoczesne, jest także zgodne z naszą strategią działania w sferze programowej – mówi Iwona Woźniak, dyrektor Teatru Zagłębia.
 
Nowa scena będzie miejscem prezentacji działań młodych twórców, realizacji projektów z obszaru pedagogiki teatru oraz projektów społecznych, a także wszystkich innych działań wymagających przestrzeni bardziej otwartej niż tradycyjna scena.
 
Wraz z planowanym rozwojem funkcjonowania Ogrodu Teatralna obiekt teatru stanie się nowym przyjaznym miejscem spotkań w centrum miasta.
 
(źródło: UM Sosnowiec)