WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.04.2019Posprzątajmy razem Bytom

 
W sieci często pojawiają się wyzwania, które mają zwrócić uwagę na jakąś ważną sprawę. Nie, nie będziemy wylewać sobie wody na głowę, choć woda i wiadro mogą się przydać… do sprzątania! Dołącz do #TrashChallenge! 
 
Razem z „Bytom to nie hasiok” i przedstawicielami organizacji pozarządowych 12 i 13 kwietnia ruszamy z akcją Posprzątajmy Bytom wiosną. Na ulice naszego miasta wyruszyły ekipy odpowiedzialne za pozimowe oczyszczanie miasta. Dużego nakładu pracy wymaga uporządkowanie ulic, chodników i skwerów, które powoli zaczynają się już zazieleniać. 
Zachęcam do udziału w akcji i uporządkowania swojego kawałka Bytomia. Wyjdźmy z domu i posprzątajmy teren wokół szkół, miejsc pracy, kamienic i bloków, parafii. Zaangażujmy w to swoich znajomych i sąsiadów – mówi prezydent Mariusz Wołosz. 
 
Jak się włączyć w bytomski #TrashChallenge? To proste! Wystarczy zgłosić się jako koordynator akcji w Urzędzie Miejskim w Bytomiu (mail: promo@um.bytom.pl, telefon: 32 386 36 69) - pobierz formularz zgłoszenia udziału w akcji. 
 
W Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 będzie można złożyć formularz, a także odebrać worki na śmieci i rękawiczki jednorazowe. Wywozem i utylizacją śmieci zajmie się Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej. Zdjęcia z akcji zaprezentujmy w wydarzeniu na Facebooku opatrzonym znacznikami: #trashchallenge #zadbanybytom #bytomtoniehasiok. 
Razem z sympatykami Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych uprzątnęliśmy już otoczenie wokół torów wąskotorówki. Teraz pora na resztę Bytomia. Spotkajmy się podczas wielkiego sprzątania Bytomia 12 i 13 kwietnia! – mówi prezydent. 
 
Koordynatorem akcji jest Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.
 
(źródło: bytom.pl)