WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MONA LISA-Gwiazdy nie kłamą

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.05.2019Ostatni etap modernizacji linii tramwajowej w Piaśnikach

 
Prace modernizacyjne torowiska wzdłuż ul. Bytomskiej w świętochłowickiej dzielnicy Piaśniki zmierzają ku finałowi. Zanim jednak pasażerowie będą mogli korzystać z w pełni funkcjonalnego nowego odcinka torowiska, niezbędne jest wstrzymanie ruchu i wykonanie prac bez kursujących tramwajów.
 
Modernizacja dwutorowej linii tramwajowej w Piaśnikach w zdecydowanej większości prowadzona była przy utrzymanym ruchu tramwajów po jednym torze, dzięki zastosowanemu systemowi mijankowemu. Przed wykonawcą jednak ostatni etap robót, którego przy kursujących tramwajach zrealizować się nie da, dlatego od poniedziałku 6 maja ruch tramwajów wzdłuż ul. Bytomskiej zostanie na 3 tygodnie zawieszony. 
 
Od szóstego maja będą więc zmiany:
 
- tramwaje linii nr 7 będą kursować w relacji: Katowice Zawodzie zajezdnia – Chorzów Rynek,
- kursowanie linii nr: 17, 40 i 46 zostanie zawieszone,
- uruchomiona zostanie tymczasowa linia nr 47, kursując na trasie: Ruda Śląska Chebzie pętla – Łagiewniki Targowisko – Bytom pl. Sikorskiego – Bytom Szkoła Medyczna,
- zmienią się rozkłady jazdy dla linii nr: 9, 11 i 19,
- ZTM uruchomi autobusową komunikację zastępczą, oznaczoną jako T-7, kursującą w relacji: Chorzów Batory zajezdnia – Bytom Łagiewniki Targowisko, z częstotliwością co 15 minut. Przystanek Łagiewniki Targowisko obsługiwany będzie w tymczasowej lokalizacji na ul. św. Piotra.
 
Prace mają się zakończyć do 27 maja, tak by od wtorku 28 maja tramwaje mogły wrócić do kursowania w pełnym zakresie po dwóch nowych torach z obsługą pasażerów na nowych peronach przystankowych.
– Po 27 maja wykonawca powinien prowadzić prace w zakresie demontażu starych słupów trakcyjnych oraz przeprowadzić roboty wykończeniowe i porządkowe. Liczymy, że przed wakacjami nastąpi odbiór prac – zaznacza Andrzej Zowada.
 
Zadanie pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Bytomskiej w Świętochłowicach, od skrzyżowania z ul. Chorzowską do skrzyżowania z ul. Krasickiego” jest częścią „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską. Inwestycja realizowana jest przez konsorcjum firm NDI i Balzola. 
 
(źródło: Tramwaje Śląskie)