WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.11.2019Nowoczesna sterylizatornia w Piekarskim Centrum Medycznym

Dziś w Piekarskim Centrum Medycznym otwarta została nowa  sterylizatornia. To miejsce którego pacjenci szpitala nie zauważą. Jest jednak niezbędne, bo  to tutaj trafiają wszystkie narzędzia chirurgiczne  szpitala a stąd wychodzą sterylnie czyste.

4 odremontowane pomieszczenia podzielone zostały  na  3 strefy:  strefę brudna, czystą i sterylizatornię. A pośród nowych narzędzi do mycia i dezynfekcji sprzetu chirurgicznego  trafiły tutaj także dwa nowoczense sterylizatory, które zastąpią dotychczasowe przestarzale już urządzenia. Mówi Krzysztof Koziołek pracownik szpitala.

Plik dźwiękowy: mm_pracownik.mp3

I o oszczędności  tutaj chodzi bo  dzięki nowemu pomieszczeniu i urządzeniom szpital nie tylko stanie się samowystarczalny ale również nie będzie musiał korzystać z usług firm zewnętrznych, bo nowoczesna sterylizatornia jednak będzie na miejscu. Mówi Zbigniew Żołnierczyk prezes Piekarskiego Centrum Medycznego.

Plik dźwiękowy: mm_prezes.mp3

Na szczęście czarny scenariusz się nie sprawdził i sterylizatornia działa już od dziś. Koszt tej inwestycji to ponad  800 tysięcy złotych.