WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN GODZIK-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.01.2019Nowi piłkarze w drużynie GKS Katowice

 

 

Do drużyny GKS-u Katowice dołączyli pomocnik Jakub Habusta oraz obrońca Arkadiusz Jędrych.
 
25-letni Czech Jakub Habusta przechodzi do GieKSy na zasadzie transferu definitywnego z Odry Opole. W Katowicach podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok. Habusta swoją przygodę z piłką rozpoczynał w juniorach SK Sigmy Ołomuniec. Tam rozpoczął również karierę seniorską. Następnie był wypożyczany do MFK Frydek-Mistek oraz SFC Opawy. Na sezon 2017/2018 dołączył do Odry Opole. Łącznie na szczeblu polskiej 1 ligi rozegrał 47 meczów i strzelił 4 bramki. W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek rozegrał dla opolan 18 meczów, większość jako gracz pierwszej jedenastki. Ma na swoim koncie także dwanaście występów w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju.
- Po zmianie systemu gry chcieliśmy pozyskać kolejnego gracza na pozycję defensywnego pomocnika. Zależało nam na wysokim zawodniku o innych parametrach niż piłkarze, których mamy w składzie obecnie. Jakub Habusta wyróżnia się warunkami fizycznymi i szybkością. Swoimi umiejętnościami pasuje do potrzeb naszej drużyny. Ponadto doskonale zna warunki gry na poziomie 1 ligi. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia i cieszymy się, że Jakub wzmocni naszą drużynę - mówi Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GieKSy.
 
Natomiast 26-letni środkowy obrońca Arkadiusz Jędrych przechodzi do GKS-u Katowice na zasadzie transferu definitywnego. W Katowicach uzgodnił warunki 2,5-letniego kontraktu. Jędrych jest wychowankiem Znicza Pruszków, w którym grał przez trzynaście lat. Od sezonu 2010/2011 występował w pierwszej drużynie drugoligowca. Na rozgrywki 2016/2017 przeniósł się do pierwszoligowej Pogoni Siedlce. Z kolei rok później dołączył do Zagłębia Sosnowiec, z którym wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu Ekstraklasy rozegrał 17 meczów będąc podstawowym zawodnikiem Zagłębia. Teraz dołączy do GieKSy.
- Zależało nam szczególnie na wzmocnieniu naszej obrony. Warto podkreślić, że Arkadiuszem Jędrychem interesowaliśmy się już latem ubiegłego roku, natomiast w trakcie obecnego okienka był jednym z priorytetów na liście graczy, których chcieliśmy dołączyć do składu. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu był podstawowym zawodnikiem ekstraklasowej drużyny, a w poprzednich rozgrywkach 1 ligi przyczynił się do awansu zespołu. Jest silnym zawodnikiem, który dobrze radzi sobie w bezpośrednich pojedynkach i równie dobrze gra głową. Cieszymy się, że tak pracowity, solidny i skromny piłkarz dołączył do naszego zespołu - mówi Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy GKS-u.
 
(źródło: GKS Katowice)