WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.05.2019Noc Chórów w Rudzie Śląskiej

215 wykonawców, 8 chórów, 6 lokalizacji i 440 minut muzyki – tak w skrócie będzie wyglądała druga edycja Nocy Chórów w Rudzie Śląskiej. Impreza odbędzie się 25 maja /sobota/ w dzielnicy Nowy Bytom, a jej rozpoczęcie nastąpi o godz. 17.00.

– Zachęcam do nauki pieśni Nocy Chórów, którą stworzył kompozytor młodego pokolenia oraz rudzianin, Kamil Gojowy. Mam nadzieję, że zaśpiewamy ją wspólnie na rudzkim rynku. Wszystkich serdecznie zapraszam – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

 
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 „Rozśpiewanym Rynkiem” na placu Jana Pawła II, gdzie wszyscy uczestnicy wraz z publicznością odśpiewają hymn wydarzenia. Z muzyką i tekstem można zapoznać się na stronie: 
 
http://rudanocchorow.pl/Pobierz
 
Po wspólnym rozśpiewaniu zespoły rozejdą się do różnych lokalizacji, gdzie zaprezentują swój repertuar. W ciągu jednego wieczoru odbędą się 22 dwudziestominutowe koncerty. Po każdym z nich nastąpi dwudziestominutowa przerwa, aby publiczność mogła przejść do innego miejsca koncertowego, posłuchać wybranego przez siebie chóru lub stylu muzycznego.
 
Podobnie jak w ubiegłym roku koncertów będzie można wysłuchać w ogrodzie Przedszkola Miejskiego nr 17 /ul. Niedurnego 63/, w „ajnfarcie” przy placu Jana Pawła II nr 3, na parkingu Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia, w wieży wodnej /wejście od ul. Chorzowskiej/ i kościele pw. św. Pawła Apostoła. Na zakończenie, ok. godz. 21.50, wszyscy uczestnicy ponownie spotkają się na placu Jana Pawła II i będą wspólnie śpiewać.
 
(źródło: UM Ruda Śląska)