WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.05.2019Muzyczna lauba na katowickim rynku

W piątek 24 maja na katowicki rynek wróciła muzyczna lauba, do której każdy może wejść i zagrać na ustawionym wewnątrz pianinie.

– Nasz pomysł z ubiegłego roku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy go powtórzyć – mówi Marcin Stańczyk z Wydziału Promocji katowickiego magistratu. – Zachęcamy do gry nie tylko wirtuozów, ale też tych, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w nauce gry na pianinie, by spróbowali swoich sił.

 
Tegoroczna lauba, czyli altanka, w tym roku prezentuje się nieco inaczej. Została zbudowana z materiałów pochodzących z recyklingu, jest również bardziej przestronna, a przeszklone ściany sprzyjają przyciągnięciu uwagi przechodniów. Oklejona z zewnątrz rysunkami przedstawiającymi obiekty ze Szlaku Moderny zaprasza do poznania architektonicznych perełek z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, z których Katowice są dumne.
 
Lauba odwołuje się do muzycznych tradycji miasta oraz do nadanego przez UNESCO tytułu kreatywnego miasta muzyki. Powstała z inicjatywy Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice i nawiązuje do założeń strategii promocji miasta. ​
 
(źródło: UM Katowice)