WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.11.2019Mecz charytatywny miał być imprezą cykliczną. W tym roku jednak się nie odbędzie

Mecz charytatywny "Dziennikarze vs Politycy" rok temu odbył się na stadionie śląskim. W tym roku się nie odbędzie. Powód? Pieniądze.

Stowarzyszenie OGA działające na rzecz „Doroślaków” czyli dorosłych osób niepełnosprawnych zwróciło się do Urzędu Marszałkowskiego podobnie jak w ubiegłym roku o pomoc w organizacji meczu. Chodziło o wynajem stadionu. Pismo w tej sprawie zostało złożone w lipcu. Pomoc miała się odbyć na analogicznej zasadzie co w ubiegłym roku. Odpowiedz pojawiła się we wrześniu. Aleksandra Chromik prezes stowarzyszenia usłyszała, że „nie opłaca się zorganizować meczu, bo koszty przekroczą efekty”

Plik dźwiękowy: mm_stowarzyszenie(1).mp3

Plik dźwiękowy: stowarzyszenie1(1).mp3

Zrozumienia za to zabrakło urzędnikom. W zamian za mecz Stowarzyszeniu OGA zaproponowano grant  i zorganizowanie zbiórki podczas innego wydarzenia.

Mówi Sławomir Gruszka rzecznik Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Plik dźwiękowy: urzad1.mp3

Nie chciało, bo to mecz miał być imprezą cykliczną  promującą "Doroślaków"  mówi Prezes Stowarzyszenia Aleksandra Chromik, która z organizacji meczu nie rezygnuje i  deklaruje, że w przyszłym roku ponownie zwróci się do Urzędu Marszałkowskiego o wsparcie.

 

Fot. Stowarzyszenie Wspierające OGA