WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.09.2019Magdalena Gorzkowska znów w Himalajach!

 
Do tej pory na szczyt dwóch ośmiotysięczników w ciągu roku dotarły tylko dwie Polki Wanda Rutkiewicz, Kinga Baranowska, a teraz do tego grona dołączyć chce ... chorzowianka - Magdalena Gorzkowska! 
 
W ubiegłym roku Magdalena Gorzkowska  zdobyła Makalu – piąty pod względem wysokości ośmiotysięcznik na świecie . Jako pierwsza Polka zrobiła to bez butli z tlenem. 9-go  września wyrusza do Nepalu zdobyć kolejny ośmiotysięcznik  Manaslu. Jak mówi, najwięcej zaangażowania pochłaniają wszystkie sprawy organizacyjne przy  wyprawie i oczywiście – treningi !
Plik dźwiękowy: mm_treningi.mp3
 
Forma już jest, czas na plan wyprawy! Początek wspinaczki – co ciekawe- zaczyna się zazwyczaj od spaceru...
Plik dźwiękowy: mm_pogoda.mp3
 
To właśnie jesienią w Nepalu pogoda  jest najlepsza. Jednak mimo tego,  w górach obowiązuje odpowiedni strój. Jak wspomina Magdalena  ostatnio na Makalu miała na sobie aż 7 warstw ubrań! A do tego, jak na prawdziwą kobietę przystało, wyjątkowe buty! 
Plik dźwiękowy: mm_stroj.mp3
 
Gorzkowska podkreśla, że czasu na aklimatyzację i odpoczynek będzie mało, bo cała wyprawa ma trwać zaledwie cztery tygodnie. Ale na tym nie koniec! Ślązaczka za cel postawiła sobie bowiem koronę Himalajów i Karakorum.