WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.02.2019Lekarze z Chorzowa będą szkolić lekarzy z Rwandy

Chorzowscy lekarze będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem ze swoimi kolegami po fachu z Rwandy. Jako pierwsi do Zespołu Szpitali Miejskich przyjadą ortopedzi z Kigali.
- Kiedyś to my wyjeżdżaliśmy na Zachód po wiedzę. Teraz jest ten czas, abyśmy podzielili się doświadczeniem z innymi lekarzami z krajów rozwijających się - tłumaczy Anna Knysok, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.
 
4 lutego w Urzędzie Miasta zawarte zostało porozumienie dotyczące współpracy z Uniwersyteckim Szpitalem w Kigali. Dokument podpisali: dyrektor Działu Klinicznego Szpitala Uniwersyteckiego w Kigali Martin Nyundo, Dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie Anna Knysok oraz Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.
- To prestiż i duma dla naszego miasta, że możemy brać udział w takiej współpracy - wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa i dodaje - pierwszy lekarz z Rwandy przyleci do nas jeszcze tej wiosny, na przełomie marca i kwietnia.
 
Potem delegacja lekarzy z Chorzowa wyjedzie do Kigali, aby tam szkolić większą grupę lekarzy. Głównie będą to ortopedzi.
 
(źródło: UM Chorzów)