WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.03.2019Kolejnych 115 miejsc w sosnowieckim Żłobku Miejskim!

 
W styczniu 2020 roku zostanie uruchomiony kolejny oddział Żłobka Miejskiego w Sosnowcu. Będzie to możliwe dzięki funduszom, które miasto właśnie otrzymało w ramach programu „Maluch+”. Uruchomiona zostanie największa placówka w mieście i obejmie opieką 100 dzieci.
 
Cały projekt związany z adaptacją budynku przy ulicy Suchej 23 wyceniany jest na 4,5 mln zł. Z programu „Maluch+” miasto otrzymało 2,2 mln zł. To najwyższe wsparcie w województwie śląskim. 
– Pozostałe środki, czyli prawie 2,3 mln zł, będą pochodziły z budżetu naszego miasta. Nie mamy czasu do stracenia, dlatego postępowanie przetargowe powinno ruszyć w najbliższych dniach, aby od stycznia 2020 roku kolejny oddział Żłobka Miejskiego w Sosnowcu mógł działać – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 
Najważniejsze prace adaptacyjne budynku, w którym wcześniej mieściła się placówka opiekuńczo-wychowawcza, będą skupiały się na dostosowaniu obiektu do potrzeb małych dzieci. 
– Przebudowane zostaną sanitariaty, sale, wybudujemy windę poprawiając dostępność dla osób niepełnosprawnych, zagospodarujemy teren przed żłobkiem, gdzie powstanie m.in. strefa zabaw i parking – wylicza Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.
 
Na koniec 2015 roku w Żłobek Miejski mógł przyjąć 240 dzieci. W 2018 roku dzięki inwestycjom i otwarciu dwóch kolejnych oddziałów liczba miejsc wzrosła do 331. W styczniu 2020 roku Żłobek Miejski będzie mógł przyjąć 446 dzieci. To dzięki otwarciu oddziału przy ulicy Suchej oraz zwiększeniu miejsc (od września 2019r - również dzięki kolejnej dotacji z programu „Maluch+”) w oddziale przy ulicy Czołgistów.
– W ciągu kilku lat niemal podwoiliśmy liczbę miejsc, a to nie koniec, bo właśnie zwiększyliśmy z 5 do 10 godzin limit czasowy przebywania dzieci w Klubiku Dziecięcym, a wkrótce w centrum miasta otwieramy kolejny klubik. W sumie będziemy mieli 446 miejsc w żłobku miejskim i 32 miejsca w dwóch klubikach dziecięcych – mówi prezydent Chęciński.
 
Warto pamiętać, że dzięki wsparciu miasta, pobyt dzieci w prywatnych żłobkach jest tańszy - miasto współfinansuje go kwotą 500 zł. Miejsc w prywatnych żłobkach jest ponad 500.
 
(źródło: UM Sosnowiec)