WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.03.2019Kolejny etap prac budowlanych w Centrum Przesiadkowym „Zawodzie”

 
Kolejny etap prac budowlanych w Centrum Przesiadkowym „Zawodzie” – zmiany w organizacji ruchu
 
Budowa Centrum Przesiadkowego „Zawodzie” jest obecnie w trakcie zaawansowanych prac budowlanych. W ramach inwestycji prowadzona jest także przebudowa sąsiadującego układu ruchu. 
- Od poniedziałku 18 marca tramwaje będą jeździć jednym torem - wzdłuż powstającego centrum przesiadkowego – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta Katowice.
 
Przypomnijmy, że budowa Centrum Przesiadkowego „Zawodzie” to jeden z elementów „Katowickiego Systemu Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych”.
- Zrealizowanie zaplanowanych działań w perspektywie najbliższych dwóch lat przyniesie odczuwalną poprawę jakości życia poprzez możliwość bezpiecznego i sprawnego przemieszczania się po mieście z wykorzystaniem różnych rodzajów transportu, wzajemnie zintegrowanych i tworzących jednolity zrównoważony system. W Katowicach kładziemy nacisk na tzw. transport zrównoważony, którego zasadą jest dbanie o interesy wszystkich uczestników ruchu - pieszych, rowerzystów, osób korzystających z komunikacji publicznej, ale także kierowców  – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
 
Inwestycję w Zawodziu realizuje firma ZUE SA, która podpisała jako lider konsorcjum, wspólnie ze spółką Unibep umowę o wartości 83 mln zł. Pierwsi pasażerowie skorzystają z centrum w połowie przyszłego roku. Inwestycja centrum przesiadkowego obejmuje budowę: budynku dworca o powierzchni 365 m2 (m.in. zaplecze socjalne dla kierowców i motorniczych, kiosk, punkt sprzedaży biletów i toalety), parking dla 405 samochodów, wiaty dla 36 rowerów, wiaty peronowej, miejsc postojowych dla autobusów i punkty Kiss&Ride.
 
(źródło: UM Katowice)