WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.01.2019Kolejne podwórka w Rudzie Śląskiej zostaną zrewitalizowane

 
Pięć podwórek ma zostać w tym roku zrewitalizowanych w Rudzie Śląskiej. Właśnie ogłoszone zostały przetargi na renowację czterech z nich. Prace przy kolejnym /przy ul. Sobieskiego/ rozpoczęły się już pod koniec zeszłego roku i mają się zakończyć w kwietniu br. Postępowanie przetargowe dotyczy przestrzeni w rejonie ulic Niedurnego, Dąbrowskiego oraz pomiędzy ulicami Hlonda, Bytomską i Grunwaldzką, a także Strażacką i Kałusa.
 
– To kolejny etap realizacji naszego kompleksowego programu renowacji podwórek, który rozpoczęliśmy w ubiegłym roku – informuje prezydent Grażyna Dziedzic.
 
Do 2020 r. zrewitalizowanych zostanie ogółem 11 podwórek za ponad 7,4 mln zł, z czego prawie 4,1 mln zł stanowić będzie unijne dofinansowanie.
 
Rewitalizacja podwórek przy ul. Strażackiej 12/Kałusa 18-28 w dzielnicy Wirek oraz Niedurnego 28 w dzielnicy Nowy Bytom obejmie m.in. wykonanie ogrodzonych placów zabaw, miejsc spotkań mieszkańców, instalację ławek, stołów, siedzisk i koszy na śmieci, nasadzenia zieleni ozdobnej, a także wykonanie dojazdów i chodników oraz oświetlenia i odwodnienia terenu. Z kolei w zakresie prac na podwórku przy ul. Hlonda/Bytomskiej/Grunwaldzkiej znajdzie się m.in. wykonanie siłowni, miejsc spotkań mieszkańców, nawierzchni szutrowej i chodników, zagospodarowanie zieleni i wydzielenie ogródków mieszkańców, a na podwórku przy ul. Dąbrowskiego 7, 9, 11 – wykonanie dwóch miejsc spotkań, placu zabaw dla dzieci i miejsca aktywności dla młodzieży, aranżacja zieleni i wykonanie oświetlenia. Termin składania ofert upływa 28 stycznia br. Wyłonieni w przetargach wykonawcy będą mieli na realizację inwestycji 4 miesiące od przekazania placu budowy.
 
(źródło: UM Ruda Śląska)