WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.12.2019Katowice Koszutka: Tuż przed świętami spółdzielnia wycięła choinkę. Mieszkańcy oburzeni

Choinka symbol świąt - W ubiegłym roku była także symolem zjednoczenia mieszkańców osiedla centrum w Katowicach.  W tym roku jest przedmiotem podziału i konfliktu między mieszkańcami osiedla a Katowicką Spółdzielnią Mieszkaniową. 
 
Choinka posadzona została rok temu na jednym z dziedzińców osiedla Centrum konkretnie przy ul Grażyńskiego. Mieszkańcy w  ubegłym roku postanowili choinkę przyozdobić i tak ktoś najpierw powiesił światełka a kolejne osoby codziennie dowieszały nowe ozdoby, które znaleźli w domu bądź kupili by wspólna osiedlowa choinka cieszyła oko i stwarzała klimat świąt. Latem ktoś choinkę podlewał i tak mieszkańcy dbali by drzewko w dobrym stanie się  zachowało i by zachowała się   tradycja strojenie choinki na osiedllu. Tymczasem   na kilka tygodni przed świętami decyzją administracji i ku zdziwieniu mieszakńców została jednak ... ścięta. Marcin Zawadzki prowadzący facebookowy profil "NapawiaMY Koszutkę" mówi, że faktycznie  Mieszkańcy o wycinkce drzew na osiedlu  wiedzieli...
 
 
Nie poskutkowało, bo drzewko nie przyjęło się w tym miejscu i usychało. Mówi Anna Duch rzecznik Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. 
 
 
Względy bezpeiczeństwa mogły być zachowane i drzewko również mogło być ścięte gdyby spółdzielnia zaoferowała inne  w zamian - mówią mieszkańcy. Tyczasem była to jedyna choinka na osiedlu. Dlatego mieszkańcy nie odpuszczają  i zapowiadają, że jeszcze w tym roku ubiorą choinkę w tym miejscu.