WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

23.12.2019Jak modnie ubrać choinkę?

Choinka to nazwa pochodząca od chojny - młodego zagajnika z drzewami iglastymi. Ze względu na rozmiar zagajnika, jako że był to mały las, chojnę zaczęto zdrabniać i tak mamy choinkę.

Choinka to ubrane drzewko w czasie świąt. Co jak się okazuje jest zwyczajem stosunkowo nowym. Datowanym na pierwszą połowę XIX wieku. Ubieranie choinki przywędrowało do nas z Niemiec konkretnie z Alzacji. Jednak drzewko iglaste jako takie nie było nowością, ponieważ gałązki z takiego drzewa w polskich domostwach pojawiały się już wcześniej. Wiecznie zielone symbolizowały wieczne odradzanie się. Z czasem jednak tych gałązek przynoszono więcej ...

Plik dźwiękowy: mm_drzewko.mp3

Mówi Kinga Wąsińska z Uniwersytetu Śląskiego. Dziś już choinek nie wieszamy szpicem do dołu ale za to modnie je ozdabiamy. I tutaj powrót do korzeni, bo w tym sezonie szczególnym powodzeniem cieszą się ozdoby naturalne.

Plik dźwiękowy: mm_florystka.mp3

Mówi Jadwiga Pilch florystka z katowickiej kwiaciarni. Dodaje, że dla zwolenników tradycyjnych ozdób w tym sezonie modny na choince jest kolor łososiowy a także złoto i czerwień które niezmiennie od lat - zawsze są w trendzie.

.