WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

15.02.2019Intel Extreme Masters w Katowicach

Seria Intel Extreme Masters do Katowic po raz pierwszy zawitała w 2013 roku i od tamtego czasu nie opuściła miasta. Polska publika tak entuzjastycznie przyjęła rozgrywki, że te co roku, w jeszcze bardziej imponującym wydaniu, wracają. Początkowo zmagania te były wyłącznie przystankiem na drodze do Mistrzostw Świata, jednak już przy okazji drugiej edycji to właśnie wydarzeniu odbywającemu się w Katowicach nadano miano World Championship. I tak jest po dziś dzień.

 

Wszyscy zdają sobie sprawę, jak ważnym wydarzeniem dla Katowic są esportowe rozgrywki organizowane w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym przez ESL. Zmagania za każdym razem przyciągają mnóstwo pasjonatów – z reguły ci, którzy przyjadą tu raz, chcą wrócić za rok. O aurze towarzyszącej rywalizacji w Katowicach naprawdę trudno zapomnieć. Rekordowy był event z 2017 roku, kiedy to przez dwa weekendy odwiedziło go na miejscu aż 173 000 kibiców. Zmagania są również transmitowane online i w telewizji, gdzie oglądają je miliony fanów esportu.
 
Tegoroczne wydarzenie będzie równie ciekawe jak te poprzednie. Odbywające się przez trzy weekendy, a dostępne dla kibiców przez dwa, Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major będzie zdecydowanie najważniejszym turniejem w popularnego FPS-a w pierwszej połowie roku. W zmaganiach udział wezmą najlepsze 5-osobowe drużyny Counter-Strike: Global Offensive z całego świata, a na szali znajdzie się tytuł mistrza świata i aż pół miliona dolarów.
 
Harmonogram IEM Katowice 2019 CS:GO Major:
 
- 13-17.02 – Challengers (bez udziału publiki)
 
- 20-24.02 – Legends (MCK, z publicznością)
 
- 28.02-03.03 – Champions (Spodek, z publicznością)
 
Ważną częścią tegorocznego wydarzenia będzie również turniej ESL One powered by Intel, który przyciągnie czołowe drużyny Dota 2. Te 20-24.02 w Spodku walczyć będą o nagrody z puli wynoszącej aż 300 000 dolarów. Jednym z faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytułu jest Secret, w barwach którego występuje nasz rodak, Michał „Nisha" Jankowski.
 
Jak co roku, do Katowic zjadą się także najlepsi zawodnicy StarCrafta II z całego świata. Ci od 25.02 do 03.03 włącznie toczyć będą pojedynki o bezcenne trofeum oraz niemałe pieniądze. Tym razem zawalczą bowiem aż o 400 000 dolarów. Czy z mistrzowskim tytułem z Katowic ponownie wyjedzie jeden z zawodników z Korei Południowej? Przekonajmy się!
 
W oba weekendy (zarówno 22-24.02, jak i 28.02 – 03.03) na fanów czekać będą również największe esportowe targi – IEM Expo. To właśnie tutaj swoje produkty i usługi przedstawiają najważniejsze firmy m.in. z branży technologicznej. W części wystawienniczej odbywają się również dodatkowe turnieje. W żeńskich zawodach w CS:GO – Intel Challenge – osiem formacji powalczy o 50 000 dolarów, zaś w ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite, do zdobycia przez oba weekendy będzie aż 600 000 dolarów.
 
Ogrom tego wydarzenia może przytłoczyć niejednego. Chcesz wejść do świata esportu i stać się jego częścią? Odwiedź nas w pierwszy (22-24.02, Spodek i MCK) lub w drugi weekend (28.02 – 03.03, Spodek i MCK) i zobacz, jak to esportowe święto wygląda od środka! Nie chcesz stać w kolejce? Kup bilet na ticketmaster.pl i skorzystaj z wielu korzyści!
 
https://www.intelextrememasters.com/
 
(źródło: UM Katowice)