WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.12.2019GZM ogłasza kolejny przetarg na elektryczny rower metropolitalny

Górnośląsko Zagłębiowska Metropolia po raz kolejny ogłosiła przetarg na koncepcję systemu elektrycznych rowerów metropolitalnych.

Poprzedni przetarg trwał od kwietnia ale i tak nie wyłonił wykonawcy. Oferentów było trzech. Jeden z nich został odrzucony ze względu na rażąco niską cenę odbiegajacą od stawek rynkowych. Drugi oferent zdaniem Metropolii  przedstawił informacje, które mogły wprowadzić Metropolię w błąd. Postępowanie przetargowe przedłużało się także ze względu na zaskarżanie tej decyzji komisji przetargowej do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta jednak przyznała rację Metropolii.  Podczas przygotowań do podpisania umowy z trzecim  oferentem okazało się, że nie spełnia on wymogów formalnych.  Tym samym z końcem listopada pierwszy przetarg na wykonanie koncepcji został unieważniony.

Koncepcja to ważny dokument i chociażby ze wzgędu na doświadczenie innych miast,  powinniśmy uważnie przygladać się co się w niej znajdzie. To właśnie rozwiązania zaproponowane w koncepcji mają określać w jaki sposób system elektrycznych rowerów  będzie działał. Mówi Kamila Rożnowska rzecznik Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii.

Plik dźwiękowy: mm_roznowska.mp3

Jeśli drugie ogłoszone postępowanie przetargowe zostanie rozstrzygnięte pozytywnie. To w połowie stycznia poznamy wykonawcę. Koncepcja powinna wówczas być gotowa w drugiej  połowie przyszłego roku. 

Fot. Metropolia GZM