WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.03.2019Goście Klubu Myśli Ekologicznej w Katowicach

Klub Myśli Ekologicznej i kinoteatr Rialto w Katowicach zapraszają na 55 spotkanie KME, które odbędzie się 12 marca (wtorek) o godz. 18.00 przy ul. Św. Jana 24
 
Gośćmi KME będą Michał Książek – poeta, ornitolog, leśnik, obrońca Puszczy Białowieskiej oraz Karolina Cicha – kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalista, która wystąpi z koncertem pt. „Wieloma językami o ptakach, puszczy i przyrodzie”
 
Michał Książek   – najwięcej publikował w Polityce, Lesie Polskim i Twórczości. Laureat wielu nagród literackich, m.in. nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia 2014 w kategorii eseistyka za książkę Jakuck. Słownik miejsca. Laureat Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2015 w kategorii debiut roku za Naukę o ptakach. Za ten tom był również nominowany do Nagrody Literackiej Nike 2015 oraz do nagrody w XI​ Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Złoty Środek Poezji" 2015 na najlepszą debiutancka książkę poetycką roku   2014.   Obrońca   Puszczy   Białowieskiej,   wraz   z   osobami   tworzącymi   Obóz   dla   Puszczy   mieszka  w Teremiskach, w siedzibie Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.
 
Karolina Cicha   – rozpoznawalna dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Jest laureatką GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja". W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX - największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. 
 
Koncert „Wieloma językami” nawiązuje do tradycji regionu Podlaskiego, z którego pochodzi Karolina Cicha. To koncert w dziewięciu językach, którymi posługują się mniejszości zamieszkujące ten skrawek Polski. Na koncercie usłyszymy piosenki w językach: ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, w jidysz, po polsku, tatarsku i w esperanto.
 
Karolina Cicha – śpiew, akordeon, fortepian, sampler perkusyjny
Karolina Matuszkiewicz - suka biłgorajska, fidel płocka, kemancze, kobyz, śpiew 
 
Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek do pobrania w kasie lub przez stronę internetową kina: http://rialto.katowice.pl/
 
(źródło: UM Katowice)