WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.05.2019Największa majówkowa impreza w Polsce!

(źródło: Stadion Śląski)

„Roztańczony Śląski”, największa majówkowa impreza w Polsce – wstęp wolny 

Już tylko godziny dzielą nas od największej majówkowej imprezy w kraju, która odbędzie się na Stadionie Śląskim. Na scenie „Roztańczonego Śląskiego” pojawi się 20 znakomitych polskich i zagranicznych wykonawców, wśród nich zespół Alphaville, Ricchi e Poveri, Fun Factory, Kate Ryan, Danzel, Piękni i Młodzi, Boys, Bayer Full i inni. Wstęp wolny.

 
2 maja na płycie stadionu oraz przed telewizorami będziemy bawić się w rytmach dance, disco polo oraz pop. Stadion Śląski ponownie przywita wyjątkowe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Usłyszymy największe hity w wykonaniu m.in. zespołu Alphaville, Danzela, Fun Factory, DJ Drenchill, Kate Ryan czy Shaun Bakera. Pojawią się także polskie gwiazdy, których przeboje od lat rozkręcają wszystkie imprezy w kraju. Wystąpią m.in. Weekend, Boys, Bayer Full, Piękni i Młodzi, MIG, Masters, Łobuzy oraz pochodzący ze Śląska Long & Junior.
 
Wstęp jest darmowy. Koncert „Roztańczony Śląski” poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży oraz Jerzy Mielewski. Gospodarzem koncertu jest Województwo Śląskie, producentem Telewizja Polsat, a organizatorami Stadion Śląski i Music Company.

PROGRAM IMPREZY 

18.00 – otwarcie bram stadionu 
19.30 – rozpoczęcie imprezy
20.00 – transmisja w Telewizji Polsat, Disco Polo Music i Polo TV
1.30 – zakończenie imprezy i zamknięcie bram stadionu
 
PARKING
Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe, które zlokalizowane są w 3 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
 
Bilet parkingowy można kupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl/event/11989 do 2 maja 2019 r. do godz. 11:00. Gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży będzie możliwość zakupienia biletu na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego. Wjazd na parkingi będzie możliwy w godz. 12:00 – 24:00.
 
INFORMACJE DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Na terenie Stadionu Śląskiego będą przygotowane wydzielone i oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych (poruszających się na wózkach, mających problemy z poruszaniem się, niewidomych) wraz z opiekunami. Dla osób niepełnosprawnych przygotowane zostały także bezpłatne miejsca parkingowe – obok Stadionu Śląskiego – na parkingu P1. Bilety parkingowe na można zarezerwować i pobrać w systemie rezerwacji miejsc parkingowych Parku Śląskiego na stronie www.ticketmaster.pl/event/11989 po wpisaniu hasła: SLASKI. Liczba wejściówek ograniczona jest do 40, a o ich wydaniu decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu imprezy wydrukowany bilet parkingowy dla osób niepełnosprawnych będzie ważny tylko i wyłącznie z kartą parkingową osoby niepełnosprawnej. 
 
DODATKOWA KOMUNIKACJA PUBLICZNA 
Zarząd Transportu Metropolitalnego organizuje w dniu imprezy w godz. 17:00 - 19:00 oraz 23:00 - 2:00 zwiększoną ofertę komunikacji publicznej.
 
Komunikacja tramwajowa:
– Linie nr 11, 19 – zwiększenie pojemności taboru oraz uruchomienie dodatkowych kursów przed imprezą, oraz po zakończeniu imprezy,
 
– Linia nr 0 – uruchomienie kursowania w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” z obsługą wszystkich przystanków tramwajowych na trasie przejazdu.
 
Komunikacja autobusowa:
– Linie nr: 820, 830, 840 od godziny 17:00 obsługiwać będą dodatkowy przystanek Chorzów AKS wraz z uruchomieniem dodatkowych kursów,
 
– Dla linii autobusowych nr: 138 i 674 uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończonej imprezie, zapewniając odwóz do katowickich dzielnic oraz osiedli: Osiedle Witosa, Ligota, Brynów, Piotrowice, Ochojec, Osiedle Paderewskiego, Giszowiec – odjazdy z przystanku „Osiedle Tysiąclecia Ułańska“ (odległość od bram stadionu ok. 350 m).
 
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU
W związku z organizacją imprezy wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:
 
– od godziny 15.00 wprowadzony zostanie zakaz wjazdu i wyjazdu z osiedla Tysiąclecia od ul. Chorzowskiej,
 
– wzdłuż ul. Chorzowskiej, na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu,
 
– od godziny 7.00 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Parkowej, na odcinku od ronda w rejonie C.H. Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki,
 
– od godziny 16.30 ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ciągu ul. Katowickiej (z centrum miasta) w kierunku ulicy Parkowej,
 
– od godziny 16.30 zamknięte dla ruchu pojazdów zostanie połączenie między al. Wojska Polskiego w Chorzowie i ul. Ułańską w Katowicach.