WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.01.2019Charytatywny bieg z otwartym sercem w Rudzie Śląskiej

Już po raz trzeci miłośnicy aktywnego stylu życia wezmą udział w Charytatywnym Biegu Otwartych Serc. W sobotę /2 lutego/ przy Szkole Podstawowej nr 12 Specjalnej im. Św. Łukasza odbędą się biegowe zawody, podczas których można będzie wesprzeć finansowo podopiecznych Stowarzyszenia Otwarte Serca. Na liście startowej jest już prawie 200 osób!

- Dzięki tej imprezie chcemy promować zdrowy tryb życia wśród naszych podopiecznych, wyciągnąć ich z domów, udowodnić, że biegać może każdy, zarówno osoba pełnosprawna, jak niepełnosprawna. Cieszymy się, że w tym dniu razem z nami jest tylu ludzi o wielkich sercach, którzy chcą pomagać. Podczas tej charytatywnej imprezy zbieramy fundusze potrzebne na realizowanie naszych celów statutowych, szczególnie na dodatkowe zajęcia opiekuńcze, wychowawcze i rehabilitacyjne dla podopiecznych – zaznacza Justyna Słota, wiceprezes Stowarzyszenia „Otwarte Serca”. – Bardzo dziękujemy, że nasi podopieczni mogą liczyć na tak duże wsparcie i zainteresowanie, zarówno mieszkańców Rudy Śląskiej, jak i okolicznych miast. To daje nam pewność, że nasza inicjatywa jest potrzebna – dodaje.
 
Bieg został podzielony na trzy dystanse. Składa się z: biegu głównego na 5 km, rywalizacji nordic walking na tym samym dystansie, biegu rodzinnego, który liczy 300 m oraz wyścigu na wózkach (100 m). Natomiast trasa biegu wyznaczona została na dwóch pętlach wokół Szkoły Podstawowej nr 12 Specjalnej. Start biegu rodzinnego rozpocznie się o godz. 10.40 na parkingu górnym przy osiedlu, a zawodnicy pobiegną ulicą Sygietyńskiego do bramy szkoły przy ogrodzie sensorycznym. Z kolei wyścig na wózkach wystartuje o godzinie 10.30 przy bramie koło placu zabaw w stronę szkoły, a uczestnicy biegu głównego i nordic walking rozpoczną bieg o godz.11.00.
 
Podczas sobotniego wydarzenia nie zabraknie także wielu atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o uczestnikach. Na wszystkich będzie czekał ciepły posiłek i pamiątkowy medal. Będzie można także wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie, który skierowany jest do dzieci i dorosłych.
- Zapraszamy do udziału w biegu i do wspólnej zabawy! Co roku Charytatywny Bieg Otwartych Serc cieszy się coraz większym zainteresowaniem i mamy nadzieję, że już na stałe wpisze się do kalendarza sportowego Rudy Śląskiej – zaprasza Justyna Słota.

(źródło: UM Ruda Śląska)