WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MONA LISA-Gwiazdy nie kłamą

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.04.2019Bytomski Sport wzywa wykonawcę do naprawy uszkodzonego boiska

 
Obniżenie części terenu boiska treningowego, odchylenie elementów ogrodzenia od pionu, a także wychylenie się muru oporowego. To uszkodzenia, jakie powstały na nowym boisku treningowym przy ul. Piłkarskiej. Zarządca obiektu – Bytomski Sport Sp. z o.o. już wezwał wykonawcę do usunięcia powstałych uszkodzeń na koszt wykonawcy.
 
Obniżenie części terenu boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią w odległości 2 metrów od jego krańca, a także odchylenie elementów ogrodzenia od pionu wykazała kontrola, jaką przeprowadzili pracownicy Bytomskiego Sportu na początku kwietnia. O sprawie został powiadomiony generalny wykonawca robót – firma S-Sport, który został jednocześnie wezwany do natychmiastowego usunięcia powstałych uszkodzeń. 
Jesteśmy zaniepokojeni, że na obiekcie oddanym w ubiegłym roku, powstały uszkodzenia, które wymagają szybkiej interwencji i naprawy. Wykonawca już został wezwany do przeprowadzenia niezbędnych prac, aby poprawić stan boiska tak, by podobne sytuacje już się nie powtarzały – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia, który dzisiaj, 17 kwietnia wziął udział w wizji lokalnej na obiekcie przy ul. Piłkarskiej.
 
Czekamy teraz na przedstawienie planu naprawy, ale przede wszystkim na wskazanie przyczyny, która spowodowała powstanie usterki. To działania, które w ramach obowiązującej gwarancji ma przeprowadzić generalny wykonawca robót – firma S-Sport. Poddamy je szczegółowej analizie zanim rozpoczną się jakiekolwiek prace naprawcze na obiekcie – mówi Sławomir Kamiński, prezes Bytomskiego Sportu Sp. z o.o.
 
Na boisku treningowym oprócz obniżenia terenu oraz odchylenia elementów ogrodzenia od pionu, występuje również problem z wychyleniem się muru oporowego podtrzymującego skarpę.
Wykonano już w tym miejscu pierwsze pomiary, zaś kolejne zaplanowano na czerwiec. Ich wynik będzie miał wpływ na wybór metody naprawy muru oporowego. Co bardzo ważne pole gry pozostaje poza obszarem uszkodzenia, więc nie ma ono wpływu na codzienne użytkowanie obiektu – dodaje Sławomir Kamiński.
 
Warto podkreślić, że boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej zostało oddane do użytku w 2018 roku. Koszt tej inwestycji wspólnie poniosły gmina Bytom oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki i wyniósł około 3,5 mln zł.
 
(źródło: bytom.pl)