WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.01.2019Biblioteka w Klimzowcu oddana do użytku po długim remoncie

Wyremontowane i odświeżone wnętrze, zmodernizowane centralne ogrzewanie, a także całkiem nowe oświetlenie - w takich warunkach zdecydowanie bardziej komfortowo będzie się czytać i wypożyczać książki w bibliotece przy ul. Ryszki 11. Miłośnicy książek z Klimzowca na tę chwilę czekali długo. Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej remotowana była od czerwca 2018 roku. 

Remont biblioteki to pomysł mieszkańców, który zgłosili do Budżetu Obywatelskiego. Modernizacja kosztowała niemal 560 tysięcy złotych i została w całości sfinansowana z budżetu miasta. Oprócz prac remontowych związanych z elewacją i wymianą intalacji, biblioteka może pochwalić się nowymi meblami i Wi-Fi. Remont przeszły również toalety.

Remont placówki to nie jedyne "nowości" biblioteki przy Ryszki. One występują też na regałach. Specjalna półka z najnowszymi  pozycjami zawiera około 250 książek. Wśród nich można znaleźć takie tytuły jak: "Władza absolutna" R. Mroza, "Niebezpieczna gra" D. Steel czy "Byle do przodu", a księgozbiór ciągle się powiększa!

(źródło: UM Chorzów)