WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.04.2019Becek otwiera się po remoncie

Po niemal roku Bytomskie Centrum Kultury otwiera swoje podwoje dla melomanów, kinomaniaków i miłośników rozrywki. Zakończył się wart 7,8 mln zł remont, który odmienił oblicze Beceku. 

Już na pierwszy rzut oka widać, że Becek przeszedł lifting. Odnowiono elewację budynku, wyremontowano dach i część pomieszczeń. Powstały dwie nowe sale wielofunkcyjne, a budynek stał się przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Remontu doczekało się także serce Beceku – scena, która zyskała nowe oświetlenie, nagłośnienie i mechanikę. 

Chcielibyśmy, żeby Bytomskie Centrum Kultury tętniło życiem. Odnowiony Becek będzie proponował rozrywkę na wysokim poziomie: koncerty gwiazd, seanse kina studyjnego i spotkania z teatrem. Ale przede wszystkim będzie miejscem otwartym dla mieszkańców, którzy znajdą tu przestrzeń do realizacji własnych inicjatyw – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia. 
 
Fanów srebrnego ekranu z pewnością ucieszy nowa sala kinowa, która – na cześć ukochanego przez bytomian kina – zyskała imię „Gloria”. W nowych fotelach będzie mogło zasiąść 100 miłośników kina studyjnego, którzy w Beceku znajdą ofertę, której próżno szukać w multipleksach.  
Już wkrótce w „Glorii” zaprezentujemy oscarowe filmy krótkometrażowe, Festiwal Wiosna Filmów, czy tak lubiane BCKino w podroży  – mówi Krystyna Jankowiak-Markwica, dyrektor Bytomskiego Centrum Kultury. Ale to nie wszystko. Becek wkrótce zaprosi nie tylko na seanse i koncerty, ale też na zajęcia i warsztaty, o które upominali się bytomianie podczas ubiegłorocznych konsultacji społecznych – dodaje Krystyna Jankowiak-Markwica. 
 
Przedsmak wydarzeń – już we ten weekend! Becek otworzy się koncertowo! 
 
O tym, jak zmieniło się Bytomskie Centrum Kultury bytomianie przekonają się w nadchodzący weekend, podczas Dni Otwartych. Od 5 do 7 kwietnia będzie można zajrzeć w każdy zakamarek Beceku i wziąć udział w zaplanowanych imprezach. 
 
5 kwietnia placówka otworzy się koncertowo. O godz. 17 o otwarciu Beceku zrobi się głośno – przez Bytom przemaszeruje zespół Bloco Central, który energetyzującymi dźwiękami bębnów przyciągnie mieszkańców do Beceku i zachęci do wspólnej zabawy na pl. Karin Stanek. O godz. 20 szampan buchnie i rozlegną się „Brawa dla Państwa”, a na scenie wystąpi Nosowska ze swoim solowym projektem. 
 
W sobotę 6 kwietnia przed publicznością zaśpiewa Marcin Sójka, zwycięzca 9. edycji "The Voice of Poland", a w niedzielę mniej poważnie muzykę poważną zagra Grupa MoCarta. 
 
Przez cały weekend na odwiedzających Becek – tak młodszych, jak i starszych – czekać będą seanse kinowe, gry planszowe, warsztaty a nawet cyrk i mobilny escape room z Karin Stanek w roli głównej. 
 
Remont Beceku został zrealizowany w ramach RPO na lata 2014-2020 – Oś Priorytetowa X. Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, Działanie 10.3. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, Poddziałanie 10.3.4. Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – OSI.
 
(źródło: UM Bytom)